Ježka s Hanikou a Barrierem v japonské Suzuce nezastavil ani tajfun

8,Hours,Suzuka,2018,

Český tým Mercury Racing ve složení Ondřej Ježek, Karel Hanika a Sylvain Barrier vybojoval v japonské Suzuce 14. místo v legendárním osmihodinovém závodě. Tento cenný výsledek se podařilo  vybojovat díky obrovskému i navzdory tajfunu, který výrazně znesnadnil jak předstartovní přípravu, tak samotný průběh závodu. Český tým se v Suzuce stabilně posouval závodem navzdory nestandardním a náročným podmínkám, o které se postaral zejména již zmiňovaný sobotní noční tajfun. Nikdo tak před startem nedokázal odhadnout, jak výkyvy počasí ovlivní průběh závodu.

Cílem týmu bylo dokončení japonského závodu na pozici, která potvrdí umístění v TOP 5 celkového pořadí , k němuž během sezóny směřoval, a získání pozice nejlepšího nezávislého týmu šampionátu. A to se podařilo. „Všichni jsme se snažili, každý dělal maximum, a díky tomu jsme bez chyb dokázali závod dokončit na 14. místě. Toto umístění nám zajistilo splnění našich předsevzetí pro sezónu 2017/2018 EWC, celkové umístění v TOP 5 a titul nejlepšího nezávislého týmu. Všichni tři jezdci a celý tým odvedl perfektní práci. Jsme maximálně spokojení,“ říká majitel týmu Mercury Racing Viktor Noss.

8,Hours,Suzuka,2018,

Pro Ježka byl start v Suzuce další cennou zkušeností a zároveň prvním vytrvalostním závodem. „Musím říci, že jsem si Japonsko užil. Je to úplně něco jiného, než klasické superbikové MS. Musíte vše podřídit týmové taktice a být velmi konstantní. Bylo mi ctí přispět k historickému výsledku českého týmu v EWC a zároveň jsem si užíval možnosti být součástí skvělé party, ve které všichni táhnou za jeden provaz a pro společný výsledek jsou ochotní udělat maximum. Děkuji Viktoru Nossovi za tuto možnost a všem ostatním z týmu za výborné zážitky a totální nasazení,“ doplnil Ondřej Ježek.