Ježek navzdory „zlobící“ brzdě získal v Doningtonu skalp Canepy

Ondřej Ježek, jediný český jezdec mistrovství světa superbiků si z Donington Parku, kde se odehrála 6. série závodů, odváží adrenalinové zážitky, ale také víru v další pozitivní vývoj sezóny. V pátečních trénincích na zmoklém okruhu sice Ondřej přestál pád a vzhledem k riziku nejel své maximum, ale některé mezičasy prozrazovaly, že je dobře rozjetý a začíná se přibližovat jezdcům první desítky.

V sobotu Ondřej po delší době cítil obrat k lepšímu a zdálo se, že nový motor a snaha mechaniků o nastavení elektroniky podle získaných údajů z Imoly má pozitivní efekt. Do sobotního závodu Ondřej výborně odstartoval a v úvodním sjezdu se mu podařilo venkem předstihnout Rinaldiho. „Držel jsem se za Torresem a Melandrim a chystal se je také předjet, pak mi ale motorka začala podkluzovat a třikrát mě nakopla, takže jsem se zase uklidnil a jel více hlavou. Ale i tak jsem byl spokojený, konečně jsem se přiblížil skupině, ve které se chci pohybovat. Teď už jen zlepšit pár desetinek na kolo a bude to mnohem veselejší,“ řekl Ondřej Ježek k průběhu sobotního závodu.    

  

Nedělní start závodu Ondřejovi zkomplikoval Rinaldi, který těsně před ním zašermoval rukou a Ondřej v reakci na neočekávaný manévr ztratil otáčky. „Několik jezdců mě v tu chvíli předjelo. A bohužel, moje Yamaha mě opět příliš nepodržela na rovinkách a na akceleraci, tipuji to opět na špatné nastavení elektroniky, které mi hodně ubíralo výkon. A navíc začala zlobit brzda, která se mi propadala, takže jsem se několikrát dostal mimo stopu. Celou první polovinu závodu jsem ji musel štelovat. Pokaždé, když mi zavibrovala řídítka, destičky se oddálily a brzda šla na doraz. Každopádně, ve finále jsem měl radost ze skalpu Canepy,“ popisuje nedělní napínavé chvíle závodu Ondřej Ježek.

Na další závod to Ondra Ježek nebude mít daleko. Už 8. června se nejlepší superbikoví profesionálové potkají na brněnském okruhu.