Jezdecky nově složený Team HRC MXGP je připraven na sezonu FIM MXGP 2020

Obhájce titulu mistra světa kategorie MXGP Tim Gajser, bude i letos v čele Team Honda HRC, jelikož jeho hlavním cílem bude zopakovat jeho loňské úsilí a vyhrát světový motokrosový šampionát i v roce 2020. V letošním roce pod markýzou Team Honda bude s novým týmovým kolegou. Vedle Gajserova motokrosového speciálu se startovním číslem 243, bude stát Honda CRF450RW se startovním číslem 43. Jezdcem, který bude tento motocykl sedlat, bude Australan Mich Evans.

Pro Gajsera bude rok 2020 šancí získat čtvrtý titul mistra světa (2015, 2016, 2019). Slovinec také věří, že se mu podaří zopaovat loňské výsledky, kdy nakonec v seriálu nejlepších motokrosařů planety měl v konečném hodnocení více než dvě stě bodový náskok, kdy dokázal sedm GP v řadě vyhrát. Nyní před ním stojí nová etapa a jeho současná koncentrace vede k letošní první FIM MXGP, která se odjede hned první březnový víkend v Matterley Basin.

Nováčkem ve třídě MXGP je Mich Evans, který loni startoval ve třídě MX2. Ačkoliv je mu teprve jedenadvacet let, mnoho odborníků se domnívá, že silnější a výkonnější 450ccm bude mnohem více vyhovovat jeho jezdeckému naturelu. To mladý Australan potvrdil při jeho prvním startu v novém angažmá, když dokázal vyhrát závod japonského národního mistrovství v Sugo. Evansovým cílem bude v seriálu MXGP dokázat, že je skutečně rychlý a že se dokáže prosadit na nejvyšších příčkách kategorie MXGP.

Mohlo by vás zajímat:  Motorola se stává oficiálním partnerem Ducati Corse

Jejich strojem bude pro tuto sezónu zcela nový model Honda CRF450RW, který byl vyvinut tak, aby zvládl všechny možné podmínky, které musí jezdec MXGP vyvinout během dvaceti vyčerpávajících kol FIM Mistrovství světa 2020. Zahajovací podnik se uskuteční 1. března jako MXGP Velké Británie v Mattreley Basin.

Tim_Gajser-243
Tim Gajser (243)

Tim Gajser (243)

Jsem velmi nadšený, že zde máme začátek nové sezóny 2020. Minulý rok se mi podařilo seriál FIM Mistrovství světa vyhrát. Letos bude mým cílem obhájit titul pro sebe i pro HRC. Během loňské sezóny, ale i nyní v předsezónním období, jsme tvrdě pracovali, abychom se zcela novým motocyklem byli připraveni na zahajovací závod FIM MXGP. S tímto novým motocyklem Honda CRF450RW jsme přesvědčeni, že jsme v dobré pozici, abychom mohli dále vyvíjet a vyhrávat jako v roce 2019. Obhajba bude velmi těžká, ve třídě je totiž hodně rychlých kluků, ale já sám o sobě musím říct, že se stále jako jezdec zlepšuji. Zároveň vím, že i Honda se neustále snaží svůj motocykl vylepšovat. Na letoším modelu odvedli úžasnou práci. Hned při prvním tréninku jsem se na ní cítil výborně, opravdu mi vyhovuje a momentálně se na něm cítím silnější než loni. Bude to dlouhá sezóna s dvaceti koly seriálu, ale i na to jsem připraven. První závod mistrovství světa bude v Mattrley Basin, kde si to vždy opravdu užívám. Jsem si jist, že tam budu schopen být hodně silný.

Mohlo by vás zajímat:  Toni Bou získal 27. titul v mistrovství světa v X-Trialu. V rozhovoru prozradil, jak tráví současný stav
Mitch_Evans-43
Mitch Evans (43)

Mitch Evans (43)

Na konci loňského roku se mi splnil životní sen a já podepsal smlouvu z Team HRC, a i když budu jezdit v nové kategorii na zcela novém motocyklu, cítím se připraven všem dokázat, co umím. Vím, že to nebude jednoduché, protože třída MXGP je plná nejlepších jezdců na světě. Pevně věřím, že za pomoci všech v týmu budu schopen pravidelně dosahovat dobrých výsledků. Moje mimosezónní období probíhá dobře a na zcela nové Honda CRF450RW, se hned od samého úvodu cítím výborně. Pokaždé, když na stroj usednu, cítím se na něm lépe a když trénuji s Timem vidím, kde a jak se zlepšovat. Tim je skvělý týmový parťák a teď bude jen a jen na mně, jaké budu mít výsledky.

Marcus_Pereira_de_Freitas
Marcus Pereira de Freitas, HRC generální manažer – MXGP

Marcus Pereira de Freitas, HRC generální manažer – MXGP

Tuto zimu jsme velmi tvrdě pracovali, abychom se ujistili, že Team HRC bude v plné síle připraven na motokrosové FIM Mistrovství světa 2020. Znovu máme v týmu Tima, který obhajuje titul mistra světa, ale také zde máme nového jezdce, Miche Evanse. Taktéž máme pro letošek zbrusu nový model Honda CRF450RW, který jsme vyvíjeli, aby byl letos více než konkurenceschopný.

Mohlo by vás zajímat:  Ricky Brabec a značka Honda dosáhli celkového vítězství na Rallye Dakar 2020

Tim Gajser byl letos stejně jako v minulosti skvělý a se vším, co bylo potřeba, pomáhal a spolupracoval. Jeho testy nového motocyklu byly jako vždy skvělé s profesionálním přístupem, kdy naprosto vždy věděl, co dělá. Skutečně velmi rychle se sžil s novým motocyklem a stejně jako v loňském roce přichází do nové sezóny ve velmi dobrém duševním rozpoložení.

Mich se do týmu zapojil velmi rychle a přestupu z MX2 do MXGP se velmi dobře přizpůsobil jízdě na motocyklu o objemu 450ccm. Má výbornou kondici a v testování předvádí velmi slibné výkony.

Pro oba jezdce nebude letošní rok jednoduchý, ale všichni v Team HRC jsme plně odhodláni jim pomáhat, aby měli ty nejlepší podmínky k dosažení jejich cílů. Jsem přesvědčen, že pro společnost Honda bude letošní rok dalším dobrým rokem.