Jezdci Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing týmu bezpečně dorazili do bivaku v Neomu

Pablo Quintanilla a Luciano Benavides z týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing bezpečně dorazili do bivaku v Neomu, kde se po maratonu Rallye Dakar 2021 a znovu se spojili se svým týmem. 

Vzhledem k tomu, že v dočasném bivaku nebyla přes noc povolena žádná vnější mechanická pomoc, bylo pro oba jezdce prioritou zachování pneumatik a stroje. Pablo Quintanilla, který se na náročném terénu necítil tak pohodlně, jak by si přál, se rozhodl dokončit 375 km speciál pevným, ale stabilním tempem a zajistit bezpečný dojezd do cíle. Skončil jako 18. nejrychlejší v etapě s 18 minutovým odstupem od vítěze etapy. Pablo nyní prozatímně okupuje 10. místo, těsně před svým týmovým kolegou.

Osmá etapa se ukázala být jednou, na kterou by Luciano Benavides rád zapomněl. Argentinec se snažil včas najít svůj rytmus a poté narazil na havarovaného jezdce, který vyžadoval lékařskou pomoc. Luciano zůstal s ním, dokud nepřijela pomoc, a poté pokračoval na konec etapy a zajel 20. nejrychlejší čas. Navzdory neuspokojivému výsledku je Benavides na 11. místě v prozatímním pořadí, jedno místo za svým týmovým kolegou. 

Pablo Quintanilla: „Byla to těžká maratónská etapa, oba dny byly náročné s některými velmi složitými technickými úseky a i pro tělo to bylo velmi únavné. Dnes jsem se opravdu necítil dostatečně pohodlně a při představě ještě čtyř dlouhých dnů, jsem nechtěl dělat žádné vážné chyby. Naštěstí jsme během maratonské etapy neměli žádné problémy a já jsem se o motorku dokázal postarat opravdu dobře. Teď si promluvím s týmem a vymyslíme plán pro zbytek závodu a doufejme, že se nám podaří posunout  ještě o pár míst. “

Luciano Benavides: „To byl doposud rozhodně nejhorší den mé rally. Na začátku etapy jsem se necítil tak dobře, takže bylo obtížné se během jízdy správně soustředit. Nejprve jsem trochu bojoval se svým rytmem a pak jsem po tankování dojel dalšího jezdce, který havaroval. Zůstal jsem s ním, dokud nepřijel lékařský vrtulník, ale poté už bylo těžké se znovu dostat do správného režimu, takže jsem se jen snažil bezpečně dostat do cíle. Scéna byla úžasná, škoda, že jsem si ji nemohl užít.“

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH