Jezdci Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing bezpečně v cíli třetí etapy Rallye Dakar 2021

S etapou s technicky náročnou směsí měkkých písečných dun a rychlejších kamenitých tratí skončili jezdci Husqvarna FR 450 Rally na 12. a 23. místě.

Benavides předvedl další vyspělou jízdu a třetí den dokončil na solidním 12. místě. Navzdory tomu, že většinu cesty jel sám, dokázal mladý Argentinec přesně procházet náročným speciálem a nakonec ztratil minimum času. Po třech jeho dosavadních jízdách se Luciano umístil na výborném sedmém místě v prozatímním celkovém pořadí, pouhých osm minut od vedoucího jezdce.

Po svém třetím místě v pondělní druhé etapě byl Pablo Quintanilla jedním z prvních jezdců, kteří vstoupili do dnešního 403 km měřeného speciálu. Chilská hvězda se brzy chytila ​​a předjela dva jezdce před sebou a ocitla se před obtížným úkolem otevřít pódium dunami, které se objevovaly převážně v první polovině speciálu. Bývalý mistr světa v běhu na běžkách FIM, který se snažil minimalizovat jakékoli chyby, nejprve zaujal stálý přístup a během druhé poloviny dne zvýšil své tempo. Pablo se dostal do cíle jako 23. nejrychlejší a nyní je celkově na silném 12. místě, jen něco málo přes 10 minut na vedoucího závodu.

Čtvrtá etapa Rallye Dakar 2021 vyzve jezdce na 337 km časovanou speciál skládající se převážně z drsných písčitých tratí s několika přidanými technickými úseky. Celková délka 813 km – nejdelší akce – povede jezdce z Wadi Ad-Dawasir do Rijádu.

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH