Jeffrey Buis a MTM Kawasaki rozšiřují spolupráci pro rok 2021

Mistr světa Jeffrey Buis zůstává v sezóně 2021 s MTM Kawasaki ve třídě World Supersport 300. Tým zahájí s 18letým Holanďanem také projekt Supersport 600. Buis bude trénovat s Kawasaki Ninja ZX-6R, aby se v budoucnu připravil na krok do kategorie World Supersport.

Jeffrey Buis debutoval na World Supersport 300 v MTM Kawasaki v roce 2019. Po dobrém nováčkovském roce následoval absolutní průlom mladého jezdce z Nizozemska v roce 2020. Buis se stal mistrem světa se čtyřmi vítězstvími a osmi pódiovými umístěními na Kawasaki Ninja 400 MTM Kawasaki a Buis rozšiřují tuto silnou spolupráci s cílem úspěšně obhájit titul WorldSSP300 v roce 2021.

Mohlo by vás zajímat:  Pocta ikonickému Red Bull Erzbergrodeo, speciální edice KTM 300 EXC TPI ERZBERGRODEO

Kromě toho bude Buis v roce 2021 často jezdit na Kawasaki ZX-6R. MTM Kawasaki zahájí tento projekt s cílem připravit talentovaného jezdce na možný přechod do třídy World Supersport v roce 2022.

Jeffrey Buis: „Jsem velmi šťastný, že mohu oznámit, že se v příštím roce připojím také k MTM Kawasaki. Tým se cítí jako doma a my jsme ukázali, že můžeme společně dosáhnout skvělých výsledků. Do roku 2021 máme dvojí cíl. Jdeme bojovat o titul WorldSSP300 a budeme také hodně testovat s Kawasaki ZX-6R. Opravdu se těším!“

Mohlo by vás zajímat:  Ondřej Ježek na 24hodinovku v Le Mans trénuje na horském kole

Ludo Van der Veken (majitel týmu MTM Kawasaki): „Jeffrey s námi v posledních letech udělal velký pokrok, když získal světový titul jako velkou odměnu.„ Nikdy neměňte vítězný tým “, a proto s hrdostí oznamujeme, že Jeffrey bude pojedeme příští rok na MTM Kawasaki. Také se těším, až společně zahájíme projekt Supersport, takže se Jeffrey může v budoucnu připravit na krok do této třídy. Ale pro příští rok je nejdůležitější to, že uděláme vše, co budeme dokáže obhájit světový titul Supersport 300 stylově. “

Foto:KAWASAKI MOTORS - Zdroj:KAWASAKI MOTORS