Jantar team ve druhé etapě z Bishy do Wadi Ad-Dawasiru. Duny piloty prověřily

Druhá etapa z Bishy do Wadi Ad-Dawasiru měřila 682 kilometrů, z čehož 457 km bylo měřených. Etapa byla z velké části vedena na píšečném povrchu a poprvé v letošním ročníku jezdce prověřily i duny.

David Pabiška: Było to dneska o písku a o velbloudí trávě a było to hodně rychlé. Motorka dostala zabrat, dvakrát jsem na začátku zapadl. Před prvním kontrolním bodem jsem si udělal bohužel velkou ztrátu, ale následně jsem jí celý den stahoval. Jsem rád, že jsem celý a že motorka je v pohodě.“

David dojel na 46. místě a celkovém hodnocení mu patří 43. příčka. V kategorii Original by Motul se David propadl na 6. příčku.

Rudolf Lhotský: Pro mě super etapa. Krásné duny, hodně písku a to mě bavilo. Sice jsem hned na první duně upadl, ale bylo to varování a ve zbytku etapy jsem si už dával pozor. Chytl jsem v dunách krásný rytmus a jelo se mi skvěle. Pak jsem naneštěstí přeletěl přes řídítka a trochu jsem se za pomoci airbagové vesty nafoukl, ale jsem s dneškem moc spokojený.“

Ruda obsadil v etapě 50. místo a v celkovém hodnocení je stále 53. V kategorii Original by Motul se Ruda celkově drží na 9. místě.

Zítra čeká na jezdce 403 měřených kilometrů v okolí Wadi Ad-Dawasir, doplněných o 227 kilometrů přejezdů.

Foto: MartinCigler- Zdroj:Jantar team