Jak zabezpečit motorku proti odcizení? Zkuste GPS tracker

motorka-garaz
Foto: pixy.org

Velikost, hmotnost a snadnější manipulace. To jsou rozdíly, které nejvíce motivují případné zloděje k odcizení motorky oproti automobilu. Jak těmto snahám předejít a motorku ve své nepřítomnosti zabezpečit?

Když parkuju v garáži

Parkování v uzamykatelné garáži logicky možnosti zabezpečení významně posiluje. Samotná garáž může být napojená na centrální ochranný systém domu, pokud je jeho součástí. V případě, že na svém domě takový systém nemáte nebo se garáž nenachází u domu, kromě běžného zámku zajistíte vyšší zabezpečení své motorky detektorem otevření vrat. Ten funguje samostatně, má vlastní baterii a v případě neoprávněného otevření dat vám ihned na váš telefon zašle poplašné upozornění.

Když parkuju venku

Pokud nemáte to štěstí, že pro svoji motorku vlastníte garážové stání, nebo pokud se bavíme o zabezpečení mimo domov, nejefektivnější způsob představuje kombinace mechanického a elektronického zabezpečení.

Základem je kvalitní pevný zámek. Zámky, pomocí kterých upevníte motorku k nějakému předmětu v jejím okolí, jsou velmi odolné, jen těžko se mechanicky poškozují. Z praktického pohledu je však náročnější je neustále vozit s sebou, bývají totiž dost těžké. Alternativou, značně lehčí, je zámek na kotoučovou brzdu. Ten znemožňuje otáčení kola. Nezabrání však fyzickému odtažení motorky, což je jeden z nejčastějších způsobů odcizení motorky.

Kombinujte různé způsoby zabezpečení

Aby bylo zabezpečení co nejefektivnější, přidejte k fyzické ochranně ještě elektronickou. Například alarm se satelitním vyhledáváním. Při pokusu o odcizení alarm zašle upozornění na aplikaci v telefonu. Odtud můžete pohyb své motorky sledovat. Alarm je totiž vybaven i GPS trackerem REXlink Motorbike a pohybovým senzorem, máte tak hned jasno, kde se váš motocykl pohybuje.

Obecně platí, že čím více překážek případnému zloději do cesty postavíte, tím lépe. Spoléhat se tak pouze na zámek u vrat vaší garáže nebo na zámek, jímž motorku připevníte k nejbližší lampě, není tou správnou taktikou.

Zdroj: 1. REX SERVICES

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*