Motocyklová šestidenní roku 1923. Jedna z těch náročnějších

Doslova dva přízraky, Gustaf Göthe a David Senning, získaly zlatou medaili ve švýcarském ISDT (The International Six Days Enduro) z roku 1922. Švédský tým Husqvarna po umístění na třetím místě získal čest pořádat akci následující rok. V této šestidenní závodníci pokořili celkem 1 863 kilometrů přes Švédsko a Norsko. Z hlavního města Stockholmu vyrazilo 94 jezdců ale pouze 67 jich dojelo do cíle. Švédské podmínky se pro některé ukázaly být až příliš těžkými. Pro tým Husqvarna skončil závod vítězstvím v soutěži o Mezinárodní trofej (International trophy), které se účastnily reprezentační týmy na motocyklech domácí výroby.

Motocykly Husqvarna jsou všeobecně známé a respektované v off-road světě. Značka byla původně založená ve Švédsku v roce 1903, od roku 2013 motocykly Husqvarna se začaly vyrábět v Mattighofenu v Rakousku.

Podívejte se na několik unikátních snímků skvělého týmu legendární motocyklové soutěže a vítězného týmu z jedné vskutku náročné soutěže Mezinárodní motocyklová šestidenní roku 1923.

Jiná doba, stejné odhodlání, stejná touha po vítězství. Motorka je pro některé lidi prostě osud. Co na to říkáte z pohledu dnešních  technologií a špičkově technicky vybavených motorek?