Jak funguje na povinné ručení kalkulačka?

test-2019-harley-davidson-fxdr-114- (43)

Povinné ručení jakožto zákonné pojištění vozidla se nevztahuje na krytí vlastních škod. Z daného pojištění se kryje pouze odpovědnost za škody, které způsobíte provozem motorového vozidla (i motorky) na majetku anebo zdraví ostatních osob. Chcete vědět, od jaké pojišťovny je produkt opravdu výhodný? V takovém případě vám pomůže na povinné ručení kalkulačka.

Povinné ručení, jak už samotný název napovídá, musí uzavřít každý majitel (případně spolumajitel) vozidla, se kterým se jezdí na veřejných komunikacích. Přestože je pojištění sjednáno na vaše jméno, nemusíte se ničeho bát. I když automobil půjčíte někomu známému, jenž způsobí dopravní nehodu, škody se kryjí z vašeho povinného ručení.

Co ovlivňuje povinné ručení?

Cena se odvíjí nejen od toho, jaký typ motocyklu máte, ale také je ovlivněna parametry motocyklu, věkem majitele i tím, k jaké činnosti se má motorka využívat. Povinné ručení kalkulačka vám ukáže ceny u jednotlivých pojišťoven, nicméně nevyplatí se sjednávat si hned první nabídku v seznamu. Podívejte se i na to, jaké jsou vlastnosti daného produktu, co všechno je v pojištění zahrnuto a podobně.

Výše pojistného je závislá hlavně na tom, jaký motocykl pojišťujete. Pojišťovna se tedy zajímá o výkon, přičemž obecně platí, že čím je motorka silnější, tím více za ni zaplatíte.

Kde se nachází na povinné ručení kalkulačka?

Jestliže chcete podrobit povinné ručení srovnání, poslouží vám k tomu speciální online nástroj, tedy takzvaná kalkulačka povinného ručení. Vyplnění údajů je nezávazné, pouze si zjistíte, jaké ceny jednotlivé pojišťovny nabízí.

Stačí zadat pár základních údajů o motorce i o vás jako o majiteli. Všechny produkty jsou porovnané najednou do 20 sekund a přes internet uzavřete i smlouvu. Nemusíte tedy nikam chodit, všechno vyřídíte z pohodlí svého domova.