Husqvarna Svartpilen 801 pro rok 2024 se odhalí už 19. března

Husqvarna Motorcycles – očekávané odhalení nejnovějšího a největšího silničního stroje – 2024 Svartpilen 801 – dne 19. března. Zcela nový model střední hmotnosti byl zkonstruován tak, aby poskytoval silnou kombinaci výkonu, hbitosti a moderního stylu, aby jízdu posunul do ještě větších výšek.

Svartpilen 801 vážící pouhých 181 kg a poháněný kompaktním, paralelně zdvojeným motorem o výkonu 105 k nabízí dynamický poměr výkonu a hmotnosti. Všestrannost Svartpilen 801 je dále posílena nejmodernějšími elektronickými jízdními asistenty, včetně Easy Shift pro plynulé řazení jako standard. Špičkový technologický balíček mezitím maximalizuje zážitek z jízdy a bezpečnost při každé jízdě. V rámci rozsáhlého testovacího procesu se prototyp Svartpilen 801 proháněl jak na plochém oválu, tak na ledové dráze. Tento rozmanitý program bočních akcí a ohromujících jízd na ledu na pneumatikách s hroty hrál zásadní roli při vývoji skutečně všestranného motocyklu, který vás povzbudí k úniku z obyčejnosti.

Výrazného a minimalistického stylu nového Svartpilen 801 je dosaženo výběrem nápadných komponentů, které se spojují a vytvářejí jedinečný motocykl inspirovaný scramblerem. Štíhlá ergonomická karoserie úhledně obepíná motor a rám a zajišťuje neomezený pohyb, zatímco tlumič řízení a nastavitelné odpružení WP poskytuje výjimečný komfort při každé jízdě.

A jak vypadá prototyp?