Husqvarna Motorcycles uvádí řadu elektrických minimotorek roku 2023

Husqvarna Motorcycles nabízí pro rok 2023 dva ekologické modely – EE 3 a EE 5 – s výkonem konkurujícím 50ccm benzinovým motocyklům. EE 3, základní stroj pro mládež, je nepopiratelně plnohodnotný motocykl, který začátečníkům a rekreačním jezdcům poskytuje stejně vysokou úroveň kvality jako závodní EE 5. Díky chrommolybdenovému rámu, odolnému WP odpružení a pokročilé lehké konstrukci, EE 3 nastavuje nový standard pro elektrické minibiky. Špičkový výkon 3,8 kW přináší vzrušení. Stálý pohon elektromotoru znamená, že není třeba ovládat spojku ani převodovku, což dále zjednodušuje zážitek z jízdy. Malý průměr 10” kol přispívají ke snadné ovladatelnosti EE 3, stejně jako nízká, nastavitelná výška sedadla a přední a zadní brzda ovládaná ruční pákou. Rychle nabíjecí Li-Ion baterie rychle vrátí EE 3 do akce.

EE 5, zaměřený na začátečníky i zkušené závodníky, je jasně inspirován motokrosovým strojem TC 50 a poskytuje výkon elektromotoru, který konkuruje svému protějšku se spalovacím motorem. Chrom molybdenový rám, prémiové nastavitelné odpružení WP, 12” přední kolo a pokročilá lehká konstrukce dělají z EE 5 kompletní závodní stroj schopný jezdit první. Elektromotor EE 5 zvyšuje výkonový balíček se špičkovým výkonem 5 kW, dodávaným prostřednictvím inteligentní, nejmodernější řídicí jednotky. Eliminuje potřebu spojky nebo převodovky, takže se noví jezdci mohou soustředit na budování svých terénních jízdních dovedností. Provozní doba EE 5 je až dvě hodiny běžného ježdění nebo 25 minut v soutěžních podmínkách, zatímco plné dobití lithium-iontové baterie trvá pouhých 70 minut. Mladí jezdci všech výšek mohou zdokonalovat své dovednosti na EE 5 díky snadno nastavitelnému sedadlu, které lze ještě více snížit (až na 550 mm) pomocí volitelné sady pro snížení odpružení.

Technické zajímavosti 2023

  • Nejmodernější elektromotory se špičkovým výkonem 3,8 kW (EE 3) a 5 kW (EE 5)
  • Šest různých jízdních režimů
  • Lithium-iontové baterie 648 Wh (EE 3) a 907 Wh (EE 5).
  • Rychlé nabíjení
  • Špičkový podvozek se závodními ověřenými technologiemi
  • Nové pneumatiky MAXXIS MAXXCROSS MX-ST poskytují předvídatelnou přilnavost na různém terénu
  • EE 3 se vyznačuje odolným odpružením WP poskytujícím pokročilý výkon a ovládání
  • EE 5 je vybaven nejnovější vzduchovou vidlicí WP XACT a zadním tlumičem WP poskytujícím pokročilý výkon a kontrolu
  • Design inspirovaný Švédskem a nápadná nová, moderní grafika s bílými, modrými a elektricky žlutými akcenty
  • Ergonomie je nastavitelná podle velikosti jezdce

Pro EE 3 a EE 5 bylo vyvinuto technické příslušenství soutěžního typu, které dále zvyšuje výkon a personalizaci. Pro optimální bezpečnost a neomezený výkon je přizpůsobená komplexní kolekce funkčního offroadového oblečení, navržená speciálně pro šampióny zítřka, inovativní technické funkce pro  lepší pohodlí, ochranu a styl.

Elektrické minimotorky 2023 již jsou celosvětově dostupné u všech autorizovaných prodejců motocyklů Husqvarna. Dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit. Podrobnosti o cenách a dostupnosti lze získat u národní pobočky nebo dovozce Husqvarna Motorcycles.