Husqvarna Motorcycles uvádí nový a výkonný nahý motocykl 2024 Svartpilen 801

Svartpilen 801, který kombinuje výkon, hbitost a současný design inspirovaný scramblerem, je nejnovějším a největším objemovým „naháčem“ v řadě značky. Tento výjimečný motocykl, navržený tak, aby povznesl zážitek z jízdy na silnici a unikal z obyčejnosti, nastavuje nový standard dokonalosti pro středně těžké silniční modely.

Svartpilen 801 vážící pouhých 181 kg je postaven na pevném a lehkém chrom-molybdenovém trubkovém ocelovém rámu pro přesnou rovnováhu pružnosti a tuhosti. Jeho srdcem je výkonný dvouválec DOHC o objemu 799 ccm. S váhou 52 kg suchého motoru nabízí motor špičkový výkon 105 k se svou spolehlivostí a účinností zaručenou inovativními technologiemi, které prodlužují servisní intervaly na 15 000 km a zajišťují extrémně nízkou spotřebu paliva. Spojení lehkého motoru a rámu dává Svartpilenu 801 dokonale vyvážený poměr výkonu a hmotnosti, což má za následek trvale agilní a vzrušující jízdu. Systém Power Assist Slipper Clutch (PASC) maximalizuje trakci při prudké akceleraci a zabraňuje nestabilitě při prudkém brzdění, přičemž snadné řazení zajišťuje plynulé řazení. Nastavitelné odpružení WP APEX nabízí 140 mm zdvih vidlice a 150 mm zdvih tlumiče pro zajištěný komfort a manipulaci ve městě i mimo něj. Pneumatiky Pirelli MT60 RS, které jsou obuté na 17“ kolech, poskytují vysokou úroveň přilnavosti a zpětné vazby.

Minimalistického vzhledu Svartpilen 801 je dosaženo jeho prémiovými detaily, jako jsou LED světla a hliníková řídítka, která se spojila a vytvořila jedinečný a poutavý pouliční stroj. Štíhlá ergonomická karoserie v tmavých tónech úhledně obepíná motor a rám s dvoudílným sedadlem, které nabízí vysokou úroveň pohodlí a neomezený pohyb. Nejmodernější elektronické pomůcky zlepšují jízdní vlastnosti Svartpilen 801 s volitelným dynamickým paketem, který posouvá zážitek z jízdy na ulici na ještě vyšší úroveň. Kromě nastavitelného řízení trakce motocyklu (MTC) a ABS jsou standardně přednastaveny jízdní režimy Street, Rain a Sport. Dynamic Pack zavádí Motor Slip Regulation (MSR) pro řízené zpomalování s režimem Anti-Wheelie omezujícím maximální úhel natočení kol pro větší bezpečnost.

Nejlepší balíček technologií ve své třídě poskytuje snadné použití a maximální výkon pro každého jezdce. Brzdový systém J.Juan poskytuje výjimečnou brzdnou sílu díky systému Bosch ABS citlivému na zatáčky. Pro pokročilé jezdce může režim Supermoto ABS aktivovat ti, kteří hledají vyšší úroveň brzdění a užší spojení s vozovkou. Všestrannost a bezpečnost zvyšují prémiové elektronické funkce, včetně 5” TFT palubní desky a jednotky pro připojení jako standard. Spárování jednotky s aplikací Ride Husqvarna Motorcycles umožňuje aktivovat navigaci Turn-by-Turn a také možnost ovládat telefonní hovory a výběr hudby. Systém varování před nebezpečím je také integrován do ovládacích prvků na řídítkách, zatímco ochrana proti krádeži je zajištěna prostřednictvím imobilizéru.

Technické přednosti:

 • Rám z chrommolybdenové oceli s motorem jako namáhaným členem
 • Paralelní dvouválec o objemu 799 ccm se špičkovým výkonem 105 k a točivým momentem 87 Nm
 • Nastavitelné odpružení WP APEX poskytuje výjimečný komfort a výkon na členitých ulicích
 • Čtyři volitelné jízdní režimy (Street, Rain, Sport, plus volitelný dynamický režim)
 • Volitelný dynamický balíček zavádí deset úrovní nastavení prokluzu a pět úrovní ochrany proti kolu
 • Regulace prokluzu motoru, Anti-Wheelie a tempomat jsou k dispozici s volitelným dynamickým paketem
 • Standardní kontrola trakce motocyklu v zatáčkách
 • ABS citlivý na zatáčení
 • Ride-by-wire plyn s nastavitelnou odezvou plynu
 • Standardní funkce Easy Shift (nahoru a dolů Quickshifter)
 • PASC Slipper spojka
 • Standardní jednotka připojení poskytuje navigaci TbT+, telefonní hovory a výběr hudby ze smartphonu jezdce
 • Výstražný systém s integrovaným spínačem na řídítkách

Pro maximalizaci zážitku z jízdy na zcela novém a dynamickém 2024 Svartpilen 801 poskytuje rozsáhlá řada technického příslušenství jezdcům příležitost vylepšit výkon a vzhled jejich motocyklu. Nejnovější kolekce Functional Street navíc umožňuje jezdcům vytvořit si vzhled na míru z rozsáhlé řady stylového a ochranného jezdeckého vybavení. Svartpilen 801 2024 začne být celosvětově dostupný od dubna 2024 prostřednictvím autorizovaných prodejců motocyklů Husqvarna. Dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit.