Husqvarna Motorcycles Norden 901 konečně u prodejců

Norden 901, inspirovaný terénními Rally stroji Husqvarna Motorcycles, je zkonstruován tak, aby zdolával dlouhé vzdálenosti v náročné a rozmanité krajině. Norden 901 přináší tvrdý, ale lehký přístup do sektoru dobrodružství střední třídy. Hladký a točivý moment 899 ccm a 105 k pohání Norden 901, zatímco vyvažovací hřídele minimalizují vibrace. Motor je uložen v lehkém ocelovém příhradovém rámu, připraveném k přepravě jezdce, zavazadel a pasažéra do nejvzdálenějších bodů kompasu v jakémkoli terénu, s pomocí odpružení WP APEX s dlouhým zdvihem. Velký průměr 21″ přední a 18″ zadní kola se snadno převalují přes překážky na stezce. Přes všechny své příkladné offroadové schopnosti nabízí Norden 901 také bezkonkurenční pohodlí a agilitu na asfaltu. Jezdec potřebuje vědět, že se na svůj stroj může v extrémních situacích spolehnout. Brzdový systém Norden 901 je proto podpořen vypínatelným systémem ABS Bosch Cornering ABS s režimy Street a Offroad. Pomoci má také systém Husqvarna Motorcycles pro řízení trakce v zatáčkách (MTC), citlivý na úhel náklonu, přičemž zvláštní pozornost byla věnována jeho úrovním asistence v terénu.

Norden 901 dělá z každé cesty dobrodružství za horizontem a nabízí tři volitelné jízdní režimy jako standard (Street, Rain, Offroad) a volitelný režim Explorer, který se vypořádá s každou okolnost, s níž se může jezdec setkat. Funkce Easy Shift umožňuje řazení bez spojky nahoru a dolů u šestistupňové převodovky, zatímco spojka Power Assist Slipper Clutch (PASC) udržuje klid zadního kola.

Mohlo by vás zajímat:  Yamaha Motor vyvíjí elektrický zkušební bikeTY-E 2.0

Technické přednosti:

 • Mřížový rám z chrom-molybdenové oceli s motorem jako namáhaným prvkem
 • Paralelní dvouválec o objemu 889 ccm se špičkovým výkonem 105 k a točivým momentem 100 Nm
 • Nastavitelné odpružení WP APEX poskytuje výjimečný komfort jak na ulici, tak v terénu
 • Tři volitelné jízdní režimy (Street, Rain, Offroad) a volitelný režim Explorer
 • Špičkové, přepínatelné ABS v zatáčkách s režimem Offroad
 • Ride-by-wire plyn
 • Funkce Easy Shift
 • Kontrola trakce citlivá na zatáčení umožňuje devět úrovní nastavitelného prokluzu zadního kola (v režimu Explorer)
 • Překluzová spojka Power Assist (PASC)
 • Bezdušová paprsková kola a pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR pro špičkový výkon na ulici i v terénu
 • Velkokapacitní 19litrová palivová nádrž poskytuje prodloužený dojezd až 400 km
 • Volitelná jednotka konektivity poskytuje podrobnou navigaci, příjem telefonních hovorů a funkci výběru hudby z chytrého telefonu jezdce

Kolekce funkčního oblečení Husqvarna Motorcycles obsahuje jezdecké vybavení vyrobené pro jezdce Norden 901, dokonale doplňující design motocyklu a vyvinuté tak, aby jezdce udrželo v teple, suchu a bezpečí po celý rok. Norden 901 byl navržen tak, aby se vyvíjel s jízdními požadavky motorkářů, a pro větší použitelnost nabízí řada technického příslušenství Husqvarna Motocykly zavazadlové systémy, vylepšení výkonu a podvozku a ergonomická řešení, která umožní přizpůsobit si Norden 901 tak, aby vyhovoval vaší jízdě.

Velmi očekávaný 2022 Norden 901 Husqvarna Motorcycles bude dostupný od listopadu 2021 u autorizovaných prodejců Husqvarna Motorcycles. Dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit. 

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje kolekci Urban Collection

Federico Valentini – vedoucí marketingu motocyklů Husqvarna: „Od roku 2014 se značka Husqvarna Motorcycles neustále vyvíjí. Uvedení modelu Norden 901 nás vede k přesunu do dalšího segmentu trhu – cestování. Motocykl byl představen s velmi nadšeným ohlasem na EICMA 2019 a před jeho uvedením na trh panovalo rostoucí očekávání. Nyní je to konečně tady a my věříme, že Norden 901 se stane nejoblíbenější ve své třídě.“