Husqvarna Motorcycles na úspěšné evropské juniorské e-Motocross Series 2022

Evropská juniorská e-Motocross Series, která se během své první sezóny v roce 2021 ukázala jako neuvěřitelně populární, byla představena s cílem vychovat talentované mladé motokrosové jezdce a ukázat schopnosti e-mobility celosvětovému publiku. Větší a pro rok 2022 lepší pětikolová série nabírala v průběhu roku na obrátkách a vyvrcholila akcí v České republice, která přilákala rekordní sestavu 40 jezdců z ne méně než 16 zemí.

Vzhledem k tomu, že více než čtvrtina jezdců v konečném bodovém hodnocení nasedla na průkopnický motocykl EE 5 Husqvarna Motorcycles, tato skutečnost sama o sobě podtrhuje výkon a spolehlivost tohoto plně elektrického motocyklu. Sezóna 2022 se ukázala jako vysoce konkurenční. Několik jezdců si na svých strojích EE 5 užívalo skvělých výsledků, přičemž mladý Španěl Ares Gil zakončil rok jako nejvýše umístěný závodník Husqvarna Motorcycles na celkovém osmém místě.

Chcete-li si prohlédnout všechny vzrušující závody z této sezóny, každý motocykl je nyní zdarma ke zhlédnutí na MXGP-TV.com s jednoduchým přihlášením, které vyžaduje přístup ke všem akcím roku 2022. Více informací, výsledků a fotografií z European Junior e-Motocross Series 2022 najdete na junioremotocross.com.

Federico Valentini – viceprezident globálního marketingu motocyklů: „Před více než rokem byla série vytvořena ve spolupráci s Infront Moto Racing a přidala tak další důležitý krok na žebříčku pro mladé jezdce, kteří sní o dosažení MXGP, a to vše při demonstraci toho, jak schopné e- motorové motocykly mohou být. V teprve druhém roce European Junior e-Motocross Series neustále roste a stává se stále populárnější. To bylo ještě více zdůrazněno v závěrečném kole v Lokti, kde byl použit celý okruh. Série byla navržena tak, aby představila mladším jezdcům paddock MXGP a poskytla jim příležitost. náskok na pochopení závodů na nejvyšší úrovni, jak se tratě vyvíjejí, a zpřístupnila závodění před obrovskými davy. Byla to výjimečná sezóna a rád bych poděkoval všem jezdcům a jejich rodinám, kteří se rozhodli soutěžit s EE 5 a dokázat, jak schopný tento stroj s elektrickým pohonem skutečně je.“