Husqvarna Motorcycles: enduro TE a FE Pro pro rok 2024, 2-taktní TE 300 a 4-taktní FE 350

Husqvarna Motorcycles představuje svou řadu enduro TE a FE Pro pro rok 2024, 2-taktní TE 300 a 4-taktní FE 350. Tyto byly od základů navrženy tak, aby poskytly zkušeným a ambiciózním enduro jezdcům výkonnostní náskok. Zcela nové pro rok 2024 a založené na revoluční enduro platformě, FE 350 Pro i TE 300 Pro jsou odborně vyrobeny s novými rámy, pomocnými rámy, karoserií, odpružením, brzdami a řadou vylepšení motoru. Každý z modelů Pro sdílí rozsáhlý seznam inovací. Nová platforma enduro se zaměřuje na neustálé zlepšování celkových jízdních vlastností a poskytuje vynikající výkon. Jezdci okamžitě ocení úpravy a těží z technických změn provedených na obou strojích.

Technické úseky lze zdolat s naprostou jistotou a kontrolou díky předvídatelnému tlumení nového, enduro specifického odpružení WP. Vidlice WP XACT Closed Cartridge obsahuje píst uprostřed ventilu pro hladký chod a konzistentní výkon, zatímco hydrostop v posledních 68 mm zdvihu pomáhá udržovat hybnost. Přepracovaný tlumič WP XACT obsahuje nový píst pro poddajnější akci a je o 100 g lehčí a o 15 mm kratší, přičemž si zachovává zdvih 300 mm. Nastavení vidlice i tlumiče lze upravit ručně pro rychlé a snadné přizpůsobení.

Přepracovaný podvozek doplňuje nápadně upravená karoserie zdobená moderní grafikou inspirovanou Švédskem a novým potahem sedadel s vysokou přilnavostí. Vylepšený ergonomický trojúhelník pro jezdce nabízí větší kontakt s koleny pro lepší kontrolu. Štíhlá karoserie také umožňuje naprostou svobodu pohybu při jízdě ve stoje, zatímco přepracovaný LED světlomet poskytuje lepší osvětlení a je namontován pomocí účinnějšího a uživatelsky přívětivějšího montážního systému.

Motor TE 300 Pro, založený na zcela nové enduro řadě 2024, je poháněn technologií Throttle Body Injection (TBI). TBI, vyvinutý pro udržení nejlepšího výkonu ve své třídě těchto lehkých 2-taktních strojů, poskytuje konzistentnější a ovladatelnější výkon v celém rozsahu otáček, a to i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Inovace motoru je také charakteristickým znakem FE 350 Pro, poháněného novou a mnohem kompaktnější jednotkou DOHC. Ta je v rámu nakloněna o dva stupně ve srovnání s předchozími modely, což dále centralizuje hmotu a přispívá k lepším vlastnostem podvozku proti squatu. Všechny hlavní součásti motoru jsou navíc umístěny co nejvíce centrálně, aby se zlepšila ovladatelnost a generovaly maximální točivý moment a výkon.

Oba modely povyšují zážitek z jízdy na enduru na novou úroveň díky pokročilé elektronice. Systém řízení motoru (EMS) umožňuje každému stroji nabídnout dvě přednastavené jízdní mapy pro různé terény, přičemž každý rychlostní stupeň je přizpůsoben individuálnímu výkonu. Čtyřtaktní model nabízí další pomůcky pro jezdce včetně kontroly trakce a Quickshifter pro pozitivní řazení nahoru, a to i při velkém zatížení.

TE 300 Pro a FE 350 Pro představují progresivní přístup Husqvarna Motorcycles s prémiovými komponenty sdílenými mezi oběma modely. Patří mezi ně nový LED světlomet, hydraulické spojkové a brzdové systémy Brembo s vysoce výkonnými kotouči GALFER, kombinované tlačítko Start/Stop, nová sada kol Factory Racing s vysoce pevnými ráfky EXCEL Takasago, řídítka ProTaper a enduro pneumatiky Michelin.

Technické zajímavosti roku 2024

Nová grafika inspirovaná soutěží
Schváleno pro závody, hydraulické spojkové a brzdové systémy Brembo
Přední a zadní brzdové kotouče GALFER
Přední vidlice WP XACT Closed Cartridge nabízí progresivnější tlumení konce zdvihu
Konstrukce zadního tlumiče WP XACT s hlavním pístem optimalizovaným pro CFD a seřizovacími prvky bez použití nářadí
Nová sada kol Factory Racing s vysoce pevnými ráfky EXCEL Takasago
Nový soutěžní potah sedadla s přídavnými žebry
Polyamidová kluzná deska s přidanou ochranou spojů
Chránič předního a zadního brzdového kotouče
Zadní řetězové kolo Supersprox
ODI rukojeti z měkké směsi
2-taktní motor je vybaven technologií TBI pro lepší jízdní vlastnosti a snadné použití
Čtyřtaktní motor DOHC o objemu 350 cm3 poskytuje špičkový výkon a točivý moment
Quickshift senzor zajišťující plynulé řazení nahoru na FE 350 Pro
Multifunkční přepínač Map Select u obou modelů, který také aktivuje Quickshifter a Traction Control na FE 350 Pro
Offroad Control Unit (OCU) pro nejvyšší úroveň spolehlivosti a uživatelsky přívětivé údržby elektroniky
Vysoce výkonná LED světlometová jednotka pro jasnější světelný výkon a zjednodušenou montáž
Řídítka ProTaper prémiové kvality
Elektrický startér napájený lehkou Li-Ion baterií 2,0 Ah

2024 TE 300 Pro a FE 350 Pro jsou nyní celosvětově dostupné u všech autorizovaných prodejců motocyklů Husqvarna. Dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit. Podrobnosti o cenách a dostupnosti je možné získat u národní pobočky nebo dovozce Husqvarna Motorcycles.