Hradní stráž a Vojenská policie má za sebou výcvik na nových motorkách BMW R 1200

bmw-r1200-gs-a-bmw-r1200-rt-vojenska-policie-a-hradni-straz

Zástupci Hradní stráže a Vojenské policie převzali na konci listopadu celkem 38 nových motocyklů BMW R 1200 GS a R 1200 RT. Tyto stroje jsou na Pražském Hradě využívány mimo jiné k zajišťování motocyklových doprovodů státních návštěv prezidenta a v případě Vojenské policie například k dopravně pořádkovým hlídkám.

Ředitel Sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna, jemuž podřízená Agentura logistiky dodávku pro vojáky zajišťovala informoval o tom, že část motocyklů bylo dodáno v provedení RT-P, tedy s výstražným rozhlasovým a zvukovým zařízením, zbývající jsou v provedení GS jako cestovní endura v komerčním provedení bez výstražného rozhlasového zařízení. Obě složky pořídily nové motocykly v rámci pravidelné obměny vozového parku.

Dopravně bezpečnostní akce i státní návštěvy

Vozový park Hradní stráže čítá celkem 36 kusů motocyklů, Vojenská policie jich má zhruba tři desítky. Zatímco motocykly plní na Hradě už od 50. let především úkoly spojené s doprovody státních návštěv prezidenta republiky a slavnostními akty při přijetí zahraničních návštěv, portfolio úkolů Vojenské policie je širší: „Motorky primárně využívá dopravní a pořádková služba a oddělení doprovodů při zabezpečení vojenských akcí, kontrole a monitoringu zájmových objektů a prostor, při služebním výkonu dopravně pořádkových hlídek, doprovodu chráněných osob a vojenských konvojů nebo například při zajišťování dopravně bezpečnostních akcí,“ vypočítává tisková a informační důstojnice VP poručice Nikola Hájková s tím, že motorky jsou podle potřeb rozděleny mezi všechna tři teritoriální velitelství VP v Praze, Táboře a Olomouci.

Mohlo by vás zajímat:  BMW rozšiřuje svoji půjčovnu RENT A RIDE. Motorky, příslušenství a další vám brzy půjčí ve 12 evropských zemích

Výhoda motocyklů oproti automobilům je nasnadě. Jsou obratnější, rychlejší, lépe se s nimi manévruje v běžné dopravě i v terénu. „Menší rozměry jsou pak výhodou při plnění bezpečnostních opatření během akcí, kdy jich jsou potřeba až dvě desítky,“ říká plukovník Jiří Kývala, velitel Hradní stráže. Nevýhoda jednostopých vozidel tak spočívá pouze v jejich sezónnosti: „Zpravidla je lze k výkonu služby využívat jen v rozmezí měsíců březen až říjen,“ dodává na závěr Hájková.

BMW Motorrad Stratos Auto

🚨🚨🚨 Natočili jsme pro Vás výcvik Vojenské policiea Hradní stráže na nových motocyklech. 🚨🚨🚨Jedná se o motocykly R 1200 GS a R 1200 RT ve speciální úpravě, které jsme měli tu čest letošní rok dodat.➡️ www.bmwmotorradhk.cz ⬅️

Zveřejnil(a) BMW Stratos Auto dne Středa 31. července 2019