Honda vyhlásila nejlepší dealerskou úpravu modelu CB650R

CB650R FENIX by Mototrofa, Portugal

Portugalské dealerství Mototrofa Honda zvítězilo v evropské soutěži 2021 European Honda Customs o individuální úpravu modelu CB650R se svým výtvorem CB650R Fenix.

CB650R Fenix, který na speciální webové stránce Honda Customs www.hondacustoms.com získal téměř 29 % hlasů, je pro celý tým firmy Mototrofa symbolem obnovy, neboť její dealerství znovu povstalo z popela po ničivém požáru.

Ačkoli stroj vypadá velmi moderně, našla u něj uplatnění inspirace staršími modely značky Honda. Jednostranné kyvné rameno a zadní kolo pocházejí z modelu VFR750F a přední kolo pak pochází z modelu CBR900RR FireBlade. Seznam zakázkových dílů zahrnuje sedlo a kryt sedla spolujezdce, či barevné schéma ‘93’ (od Nexx Helmets), jež vzdává poctu úžasnému Marcu Marquezovi a zároveň odkazuje na rok, kdy byla firma Mototrofa založena.

Na druhém místě se umístil stroj CB650R BMX od firmy Werther Honda z Nice a v těsném závěsu za ním na třetím místě skončila přestavba CB650R Four Limited Edition od firmy Espace Motos. Oba francouzské stroje od sebe přitom dělilo pouhých 12 hlasů.

Model CB650R BMX od firmy Werther Honda čerpal inspiraci u kaskadérských jízdních kol, jejichž označení je součástí jeho názvu. Lesklý černý lak, černá vidlice a výrazné zlaté kryty motoru byly sladěny se zlatými koly obutými do pneumatik s bílými bočnicemi. K výrazným výkonům stroje přispívá kratší stálý převodový poměr a kompletní výfuková soustava od firmy Akrapovič.

Mohlo by vás zajímat:  Program dodávek náhradních dílů „RC30 Forever“ přichází do Evropy

Stroj CB650R Limited Edition od firmy Espace Motos, který byl inspirován legendárním modelem CB750 Four, charakterizuje ploché hnědé kožené sedlo, výrazný zelený lak se zlatými pruhy a s klasickým logem Honda Wing z 80. let minulého století.

Návštěvníci stránek Honda Customs mohli vybírat z deseti nejlepších přestaveb modelu CB650R pocházejících od dealerů ze Španělska, Francie a Portugalska. Všechny stroje se měly původně představit na letošním festivalu Wheels & Waves ve městě Biarritz.

Na webových stránkách své hlasy rozdalo přes 7 000 návštěvníků, kteří si za odměnu mohli stáhnout speciální tapetu s vybraným motocyklem pro svůj počítač nebo mobilní telefon.

Stránky Honda Customs zůstávají pro návštěvníky i nadále dostupné. Každý si tak stále může přestavby pro rok 2021 prohlédnout a inspirovat se při tvorbě své vlastní custom verze modelu CB650R, který se vyznačuje svým nezaměnitelným stylem „Neo Sports Café“ s charakteristickým čtyřválcovým motorem či klasickým zkoseným výfukem odkazujícím na původní model CB400F ze 70. let minulého století.

Foto: Honda Motor Europe Ltd. Zdroj: Honda Motor Europe Ltd.