Honda představuje nové modely motocyklů

Honda představila nové verze strojů, jež patří v motocyklovém světě mezi nejznámější jména: ‘Fireblade’ a ‘CB’.

Dvacet pět let od představení původního modelu CBR900RR Fireblade přichází na trh dvě nové verze tohoto průlomového stroje: komplexně přepracovaná CBR1000RR Fireblade SP a nová CBR1000RR Fireblade SP2.

Od svého představení kladly všechny supersportovní modely Fireblade vždy důraz na hmotnost, ovladatelnost a agilitu. S ohledem na tuto tradici ‘naprosté kontroly’ se konstruktéři Fireblade SP pro rok 2017 zaměřili především na poměr výkonu a hmotnosti. Výsledkem jejich úsilí je o 15 kg lehčí stroj s maximálním výkonem navýšeným o 8 kW. Výsledné 14% zlepšení poměru výkonu a hmotnosti jej posouvá na úroveň, jaká v historii strojů Fireblade dosud nemá obdoby.

honda-fireblade-sp

V roce 2017 přicházejí modely Fireblade SP a SP2 s ‘novou úrovní naprosté kontroly’, a to díky komplexnímu balíku elektronických řídicích systémů inspirovaných silniční verzí MotoGP speciálu Honda RC213V-S, jež poskytují jezdci podporu ve všech jízdních situacích. K dispozici jsou různé výkonové režimy, nastavitelné brzdění motorem či systém nastavitelné kontroly trakce Honda, ale také rychlořazení, asistent pro podřazování či nový systém ABS. Elektronické tlumiče Öhlins lze naprogramovat s bezkonkurenční mírou přesnosti.

Mezi prvenstvími v řadě Fireblade bude od roku 2017 také Fireblade SP2. Verze SP2 je vybavena lehkými koly Marchesini a upravenými ventily, spalovacími komorami a písty; k dispozici bude sada, s jejíž pomocí lze stroj přestavět pro použití na okruzích, a to jak pro závody, tak pro okruhové dny.

honda-fireblade-sp2

Na výstavě Intermot byly představeny také inovovaný model CB1100 EX a novinka CB1100 RS. V obou případech se jedná o ukázku řemeslné zručnosti techniků a konstruktérů značky Honda. Palivová nádrž má nový tvar a nadále na ní nejsou viditelné svarové švy. Boční kryty, sedla, zadní blatník a stupačky byly přepracovány s ohledem na ještě silnější a autentičtější charakter strojů řady CB. Nová LED světla dodávají retro designu moderní charakter; kratší výfuk poskytuje motoru atraktivnější zvuk.

honda-cb11000ex

Zatímco CB1100 EX se vyznačuje klasičtějšími rysy díky 18palcovým kolům se 40dílným nerezovým drátěným výpletem, novinka CB1100 RS přichází se sportovnějším stylem strojů kategorie café racer, novými 17palcovými koly z hliníkové slitiny obutými do širokých sportovních pneumatik, strmějším úhlem přední vidlice a s nižšími řídítky.

honda-cb1100rs