Honda představuje nové barvy pro ADV350, Forza 125 a Forza 350 pro rok 2024

24YM FORZA 350

Tři z nejoblíbenějších evropských modelů společnosti Honda vstupují do modelového roku 2024 ve výrazných nových barevných provedeních.

ADV350 bude k dispozici ve čtyřech nových moderních barvách: matné černé metalíze Matt Coal Black Metallic, šedé perleťové Pearl Falcon Gray, matné perleťové bílé Matt Pearl Cool White a v matné modré perleťové Matt Pearl Pacific Blue.

Model ADV350, který byl představen v roce 2022, v sobě spojuje vytříbenost prémiového skútru se schopností poradit si i s tím nejhorším asfaltem. Celek je navíc zabalen v robustním „enduro“ stylu. Styl modelu ADV350 je inspirován větším sourozencem X-ADV. Výbava zahrnuje motocyklovou inverzní vidlici, trubkový ocelový rám, zadní tlumiče s oddělenou nádržkou, velkou světlou výšku, úložný prostor pod sedlem pro dvě integrální přilby, USB zásuvku pro nabíjení elektroniky a pohodlné ovládání díky inteligentnímu klíči Smart Key. Plexi štít je výškově nastavitelný a v LCD přístrojovém panelu je integrována technologie Honda RoadSync, díky které jezdec zůstává ve spojení i během jízdy.

Díky této kombinaci jedinečného vzhledu, praktičnosti a variability se ADV350 v roce 2022 stal nejprodávanějším modelem značky Honda v kategorii nad 125 cm3, což je pozice, na které jej v roce 2023 těsně předběhl CB750 Hornet, takže model ADV350 skončil druhý.

Také oba menší skútry Forza vstupují do roku 2024 s novými barvami. Jméno Forza má v řadě jednostopých modelů značky Honda své nezaměnitelné místo, neboť nabízí prémiovou kombinaci sportovního a GT charakteru. V minulém roce prošla Forza 125 i Forza 350 lehkou modernizací, která přinesla nový tvar dvojitých světlometů a přední kapotáže inspirovaný nejvyšším modelem této řady, jímž je Forza 750. Oba stroje se mohou pochlubit rozsáhlým seznamem standardní výbavy včetně systému HSTC, elektricky nastavitelného plexi štítu, USB-C zásuvky, úložného prostoru pro dvě integrální přilby pod sedlem, kompletního LED osvětlení, či ovládání pomocí inteligentního klíče Smart Key.

Forza 125 – které se od představení v roce 2015 prodalo přes 115 000 kusů – bude dostupná v nové perleťové červené Pearl Sienna Red, která doplní matnou šedou metalízu Matt Cynos Gray Metallic, šedou perleťovou Pearl Falcon Gray a matnou modrou perleťovou Matt Pearl Pacific Blue, jež pokračují z minulého roku. K dispozici nadále zůstává i Forza 125 Special Edition v matně šedé metalíze Matt Cynos Gray Metallic s červenými koly, prošívaným sedlem, lemy číselníků, logy a detaily, černými stupačkami spolujezdce a nerezovými podlahovými deskami.

Větší sourozenec modelu Forza 125 – Forza 350 – zaznamenal od svého uvedení na trh pod názvem Forza 300 v roce 2013 na 73 000 prodaných kusů. Pro modelový rok 2024 bude k dispozici v nové černé perleťové Pearl Nightstar Black a v matné bílé perleťové Matt Pearl Cool White, které doplní stávající matnou perleťovou modrou Matt Pearl Pacific Blue (která bude od modelového roku 2024 nabízena s černými koly), matnou šedou metalízu Matt Cynos Gray Metallic a perleťovou šedou Pearl Falcon Grey.

Všechny tři modely se vyrábějí ve společnosti Honda Italia Industriale SpA na jaderském pobřeží. Během své historie, která sahá až do roku 1971, se v závodě vyrábělo 40 různých typů motocyklů a 30 různých modelů skútrů.