Honda představuje modely CRF450R a CRF450R 50th Anniversary pro modelový rok 2023

The CRF450R, CRF450R 50th Anniversary and CRF450RX headline the 23YM CRF family updates

Z  řady motokrosových strojů značky Honda se nejvýznamnější změny pro rok 2023 dotkly modelů CRF450R, CRF450R 50th Anniversary. Pro směr vývoje modelu CRF450R byly rozhodující zejména zkušenosti jezdců týmu HRC získané v Mistrovství světa FIM v motokrosu (FIM World MXGP), či v šampionátech AMA Supercross a Pro Motocross. Výsledkem je CRF450R pro rok 2023, který se snáze ovládá a je rychlejší a umožňují jezdci zůstat v sedle delší dobu.

Model CRF450R pro rok 2023 je vybaven novými užšími sacími otvory, delším sacím potrubím, menším tělesem škrticí klapky o průměru 44 mm a upraveným továrním časováním vaček, což motoru pomáhá dosahovat o více než 10 % vyššího točivého momentu v nízkých otáčkách; to je doplněno zvýšeným – a plynulejším – přísunem výkonu v nízkých otáčkách, což jezdci s CRF450R umožňuje projíždět zatáčky ostřeji. Zadní tlumič výfuku je díky použití pevnějšího hliníku odolnější, aniž by tím došlo ke zvýšení hmotnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Tyler O’Hara na Indian FTR si udržuje vedení v šampionátu SuperHooligan

Pro zvládání vyššího výkonu byl rám s přepracovanou tuhostí opatřen tužší zadní pružinou a tlumičem, které jezdci poskytují lepší zpětnou vazbu, kontrolu a usnadňují jízdu ve vyježděných kolejích. Obdobně se celkově zlepšila přilnavost předního kola a CRF450R pro rok 2023 je stabilnější a díky lepší reakci odpružení a pohlcování nerovností i rychlejší v zatáčkách.

Nové grafické provedení vychází z přepracovaného ikonického loga HRC, jež vyjadřuje expanzi závodních aktivit týmu HRC do oblasti automobilového sportu, zatímco speciální edice CRF450R 50th Anniversary pro rok 2023 připomíná půlstoletí od prvního představení modelu CR250M Elsinore na závodní trati. Jako hold legendárním strojům CR z 80. let je tento model opatřen charakteristickými prvky, jako jsou modré sedlo, bílé tabulky na startovní čísla, zlatá kola a řídítka, kovově šedé horní/spodní třmeny vidlice a jedinečná grafika krytů chladiče.