Honda oslavila výrobu 300 000 000. motocyklu

Společnost Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že celkový počet motocyklů Honda vyrobených ve světě dosáhl v září 2014 počtu 300 miliónů kusů. Tato pozoruhodná událost byla důvodem oslavy, jež se uskutečnila v továrně Kumamoto, která byla prvním závodem na výrobu motocyklů značky Honda v Japonsku.

GoldWing_2015_06

Tří stým miliontým motocyklem značky Honda na světě se stal model Gold Wing (40th Anniversary Edition model) pro modelový rok 2015, vyrobený v továrně Kumamoto.

Milníku 300 miliónů kusů bylo dosaženo v 66. roce od zahájení výroby motocyklů Honda v roce 1949, kdy prvním vyrobeným modelem byl Dream Type-D.

Historie motocyklů Honda začala s počátkem sériové výroby v Japonsku v roce 1949. Výroba mimo území Japonska započala v roce 1963 v Belgii a od té doby značka Honda rozšiřovala své výrobní kapacity do mnoha zemí světa v souladu se svou filozofií „vyrábět výrobky blízko zákazníkům“.

S odhodláním vyvíjet technologie, které by do životů lidí vnesly více pohodlí a zábavy, společnost Honda vyvíjí a nabízí výrobky, které dokážou uspokojit individuální potřeby zákazníků v mnoha různých zemích a regionech po celém světě.

Honda se v průběhu let rozrostla ve značku obdivovanou mnoha lidmi po celém světě a dnes vyrábí motocykly ve 33 závodech ve 22 zemích, odkud přináší radost svým zákazníkům. Honda hodlá i nadále nabízet výrobky, které budou naplňovat potřeby jejích zákazníků po celém světě.

Takanobu Ito, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor Co. Ltd., k tomu uvedl: „Díky podpoře našich zákazníků a všech pracovníků podílejících se na vývoji, výrobě a prodeji, se společnosti Honda podařilo dosáhnout milníku 300 miliónů vyrobených motocyklů. I nadále hodláme přinášet výrobky, které potěší naše zákazníky v každé zemi a každém regionu na světě.“

GoldWing_2015_04

Historie společnosti

Společnost založil v roce 1948 pan Soichiro Honda. Honda je největším výrobcem motorů na světě.

Od roku 1986 se společnost aktivně zabývá robotikou a v roce 2000 představila prvního humanoidního robota, který byl pojmenován ASIMO.

V roce 2006 společnost Honda oznámila svůj plán vstoupit do oboru výroby letadel se svým kompaktním proudovým letounem třídy business jet. HondaJet nyní prochází závěrečnou fází procesu certifikace.

Assembling 2015 Model Goldwing at Kumamoto Factory