Honda CRF50F představena ve verzi pro modelový rok 2023

Není lepší způsob, jak děti uvést do světa motocyklů, než CRF50F. Tento stroj kompaktních rozměrů je vybaven zábavným, avšak spolehlivým vzduchem chlazeným čtyřtaktním motorem o objemu 49 cm3 s automatickou spojkou, zatímco jeho 10palcová kola a nízké sedlo poskytují mladým jezdcům potřebnou jistotu při jejich startu na cestě do života plného motocyklových vzpomínek. Pro rok 2023 tento model získal novou grafiku, která jej neomylně řadí k větším modelům CRF250R a CRF450R.

Díky uspořádání navrženému pro děti a nízko položenému sedlu se začínající jezdci nemusí CRF50F obávat.  Ocelový rám a vyztužené kyvné rameno nabízejí vynikající rovnováhu pevnosti a ovladatelnosti. Inverzní teleskopická vidlice se zdvihem 9,4 cm dodává mladému jezdci jistotu, v čemž jí sekunduje i centrální zadní tlumič. Výsledkem je zábavná a předvídatelná ovladatelnost. Úrovně odpružení a tlumení byly navrženy s důrazem na optimální komfort a pohlcování rázů. Kola o rozměru 10 x 2,5 palce s náboji z hliníkové slitiny jsou vypletena 28 dráty a jsou obuta do širokých terénních pneumatik, jež zajišťují vynikající manévrovatelnost a hladkou jízdu. Bubnové brzdy na předním i zadním kole zajišťují dostatek brzdného výkonu. CRF50F se hrdě hlásí ke svému rodokmenu. S kapotáží inspirovanou modelem CRF450R, úzkým (11 cm) a nízko položeným (548 mm) sedlem a se štíhlou palivovou nádrží tento motocykl nabízí vynikající komfort a mobilitu širokému spektru mladých jezdců. Motokrosová řídítka jsou uprostřed opatřena měkkým ochranným prvkem a kvalitními rukojeťmi, které zlepšují kontrolu nad strojem. Sklopné vroubkované stupačky nabízejí bezpečnou oporu i v blátivém terénu, plastové blatníky jsou pevné a odolné. Pro rok 2023 je model CRF50R dostupný v charakteristickém červeném provedení s výraznou grafikou, která odkazuje na rodokmen terénních strojů Honda.

Pro nováčky v motocyklovém světě je hlavní prioritou zábava, zatímco rodiče obvykle kladou důraz na spolehlivost a snadné použití. Model CRF50F vyniká v obou směrech. Čtyřtaktní SOHC motor o objemu 49 cm3 u CRF50F nabízí hladký a snadno využitelný výkon. Vrtání a zdvih jsou nastaveny na 39 x 41,4 mm, zatímco kompresní poměr 10 : 1 je zárukou dobrých výkonů a snadného startování pomocí nožní páky.  11mm pístový karburátor poskytuje jezdci výbornou odezvu a reakci na plyn v celém rozmezí otáček, zatímco nízká spotřeba paliva je zárukou více zábavy na každou nádrž. Nastavitelný omezovač plynu přispívá k vyšší bezpečnosti jízdy a uzavřený systém odvětrávání klikové skříně chrání motorový olej před kontaminací. CD zapalování je bezúdržbové a motor je pro maximální odolnost vybaven automatickým napínáním vačkového řetězu. Stálý převod je zajištěn odolným 420cm řetězem, který je spolehlivý a nenáročný na údržbu. Vzduchový filtr je snadno přístupný a omyvatelný. CRF50F nabízí hladké řazení třístupňové převodovky a jednoduše ovladatelnou automatickou spojku. Ke klidné mysli přispívá také zapalování s klíčem a tichý a efektivní výfuk.

Technické parametry

MOTOR
TypVzduchem chlazený, dvouventilový, čtyřtaktní jednoválec SOHC
Zdvihový objem49 cm3
Vrtání x zdvih39,0 x 41,4 mm
Kompresní poměr10,0 : 1
PALIVOVÝ SYSTÉM
Karburace11pístový karburátor
Objem palivové nádrže3,8 l (včetně rezervy)
ELEKTRICKÁ SOUSTAVA
StartováníStartovací páka
HNACÍ ÚSTROJÍ
Typ spojkyAutomatická
Typ převodovkyManuální, 3stupňová
Stálý převodŘetěz
RÁM
TypOcelový
PODVOZEK
Rozměry (D x Š x V)1 298 x 581 x 775 mm
Rozvor kol912 mm
Záklon rejdového čepu25°
Závlek32 mm
Výška sedla548 mm
Světlá výška152 mm
Pohotovostní hmotnost50,34 kg
ZAVĚŠENÍ KOL
Typ vpředuInverzní teleskopická vidlice Zdvih 9,4 cm
Typ vzaduJeden tlumič Zdvih 6,9 cm
KOLA
Typ vpředuHliníková s drátěným výpletem
Typ vzaduHliníková s drátěným výpletem
Pneumatika vpředu2,5 x 10
Pneumatika vzadu2,5 x 10
BRZDY
VpředuBubnová
VzaduBubnová