Honda CBR 300R v letošní nabídce – foto + video

Označením CBR se mohou pyšnit jen mimořádné stroje. Výrazná silueta naznačuje potenciál rychlosti. Stylový dvojitý světlomet, ostře řezaný aerodynamický kryt s barevně sladěným spodním krytem motoru a stupňovité sedlo přináší vzhled supersportu do třídy s kubaturou 300 ccm. Motocykl CBR 300R si prostě nemůžete splést s žádným jiným. A to je účel. Patří přece do rodiny CBR.

Už při prvním pohledu by se dalo říct, že se jedná „o slabšího bráchu“ Hondy CBR 500. Je postaven ke sportovním výkonům, je velice dobře ovladatelný a disponuje silným motorem o objemu 286 ccm, čtyřtaktním kapalinou chlazeným jednoválcem. Motor je tou nejzásadnější změnou oproti předchozím modelům. Ostatní změny nejsou tak dramatické. Mezi ně patří přepracovaná kapotáž s duálními světlomety, užší sedlo (poskytuje snadnější dosah na zem). Ergonomie je v podstatě beze změny a sezení je velmi pohodlné. Standardně montovaný protiblokovací brzdový systém (ABS) doplňuje jízdu vyšší jistotou při brzdění.

Nabízená je u nás můžete ve třech barvách – trikolora, červená millenium a černá. Cena 129 900 Kč.

Co na závěr? Žiletka pro ty, kteří hledají „mezistupeň“ do světa dospělých motocyklů a chtějí si pořádně zasportovat v sedle lehkého a perfektně ovladatelného stroje. S CBR300R je ostře točitá silnice příjemná výzva! 🙂

Technické údaje

Karburace Elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Zdvihový objem motoru (cm3) 286
Motor Kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec DOHC
Max. výkon 22,7 kW / 8 500 ot/min
Max. točivý moment 27 Nm / 7 250 ot/min

Přední brzdy Dvoupístkový třmen a 296mm kotouč
Zadní brzdy Jednopístkový třmen a 220mm kotouč

Rozměry (D × Š × V) (mm) 2 035 × 720 × 1 120
Objem palivové nádrže (Litry) 13 litrů
Světlá výška (mm) 145
Pohotovostní hmotnost (kg) 164
Výška sedla (mm) 785

Převodovka 6stupňová