Harley-Davidson zveřejnil kompletní technické údaje motocyklu LiveWire včetně dojezdu a ceny

Společnost Harley-Davidson na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas představila novou generaci jednostopých strojů a poprvé zveřejnila kompletní technické údaje, specifikaci konektivity a prodejní cenu. LiveWire, první elektrický motocykl společnosti Harley-Davidson a model s největšími možnostmi konektivity na světě, přijde do prodeje v druhé polovině roku.

 Motocykl LiveWire představuje budoucnost značky Harley-Davidson. Moderním jezdcům nabízí výkonný elektrický pohon, inovativní design a mobilní konektivitu. LiveWire je prvním modelem v novém portfoliu motocyklů, které přinesou nový styl jízdy a zážitků v jedné stopě. Vyznačuje se úžasným zrychlením, výbornou ovladatelností, špičkovými materiály a zpracováním a kompletní sadou elektronických asistentů a rozhraní pro dokonalou konektivitu.

Výkon motocyklu LiveWire zaručuje vzrušující svezení pro zkušené jezdce, řízení bez nutnosti používání spojky zase revolučním způsobem usnadňuje ovládání pro začínající motorkáře. Zahájení prodeje modelu LiveWire model podporuje strategický plán Harley-Davidson 2027 na oživení trhu v USA, urychlení růstu na mezinárodních trzích, budování nové globální jezdecké základny a obsazení pozice lídra v elektrifikaci motocyklové oblasti.

„Jsme na historické křižovatce vývoje celé oblasti dopravy a Harley-Davidson je o krok napřed,” říká Matt Levatich, CEO Harley-Davidson. „Základní myšlenkou naší značky vždy byly inovace, které vylepšují technické vlastnosti i pocit z jízdy. Tato nová kapitola naší historie chce přinést nové produkty a možností pro stávající jezdce i budoucí zájemce bez ohledu na věk a životní styl.

Nový jízdní zážitek s ikonickou silou Harley-Davidson

Motocykl LiveWire je perfektní kombinací výkonu a nových technologií. Přináší vzrušující svezení pro zkušené jezdce i jednoduché ovládání pro začínající motorkáře. Hlavní vlastnosti:

  • Ohromující zrychlení: z 0 na 100 km/h za méně než 3,5 sekund. Okamžitý příval výkonu elektrického motoru H-D Revelation dokáže nabídnout 100 procent jmenovitého točivého momentu ihned po otočení rukojetí plynu. 100 procent síly je stále k dispozici za každé situace.
  • Jednoduché ovládání „twist-and-go“: Elektrický motor nepotřebuje spojku ani řazení převodových stupňů, takže podstatně zjednodušuje ovládání pro začínající jezdce. Všichni jezdci ocení brzdný účinek rekuperačního režimu, který ukládá energii zpět do baterie. To je vhodné zvláště při častých rozjezdech a brzdění při jízdě v městském provozu.
  • Funkce H-D Connect: Motocykl LiveWire je vybaven funkcí H-D Connect, která dokáže spárovat jezdce s jeho motocyklem prostřednictvím jednotky Telematics Control Unit a cloudových služeb využívajících nejnovější verzi aplikace Harley-Davidson App. Díky této technologii je motocykl LiveWire prvním sériově vyráběným elektrickým motocyklem s plnou mobilní konektivitou v Severní Americe. Pomocí funkce H-D Connect jsou sledována potřebná data, která jsou přenášena do aplikace a poskytují jezdci prostřednictvím mobilního telefonu následující informace:
  • Stav motocyklu: Informace dostupné pomocí služby H-D Connect zahrnují údaj o nabití baterie a dojezdu ve všech oblastech s pokrytím mobilním signálem. To jezdci umožňuje na dálku zkontrolovat stav nabíjení včetně úrovně energie a zbývající doby do plného nabití. Jezdec snadno najde nabíjecí stanici díky integrovanému vyhledávači v aplikaci H-D App.
  • Výstraha při nárazu či manipulaci a pozice vozidla: Služba H-D Connect zobrazí pozici zaparkovaného motocyklu LiveWire a v případě manipulace s motocyklem či při jeho pohybu může zaslat výstrahu na telefon jezdce. Příjemnou jistotu poskytne také sledování motocyklu pomocí GPS v případě odcizení (Vyžaduje asistenci policejních složek. K dispozici na vybraných trzích).
  • Upozornění na servis: Aplikace H-D App zašle jezdci připomínky týkající se blížícího se servisu a další upozornění na péči o vozidlo. Jezdci navíc obdrží automatické připomínky servisu.
  • Výkon a dojezd optimalizované pro jízdu po městě: Motocykl dokáže na jedno nabití baterie najet odhadem 177 km po městských komunikacích.
  • Ovládání: Podvozek motocyklu LiveWire byl navržen pro obratné a jisté ovládání na ulicích velkoměst i zábavné svezení na zatáčkovitých silnicích. Motor H-D Revelation je usazený nízko v motocyklu, aby se snížilo celkové těžiště a zlepšila se ovladatelnost za jízdy i snadné držení po zastavení. Tento model využívá špičkové technologie — standardně je vybaven systémem Electronic Chassis Control s funkcí ABS s možností aktivace v náklonu a kontrolou trakce. Tyto systémy jsou plně elektronické a obsahují nejnovější verzi jednotek pro měření setrvačných sil a poslední technologii snímače ABS.
  • Výrazný zvuk Harley-Davidson, minimální vibrace: Motocykl LiveWire používá elektrickou pohonnou jednotku H-D Revelation, která minimalizuje vibrace, vyzařování tepla a hluk, což přispívá k vysokému jízdnímu komfortu. Model LiveWire je konstruován tak, aby při akceleraci a narůstání rychlosti vydával nový charakteristický zvuk Harley-Davidson. Tento nový futuristický zvuk skvěle vystihuje uhlazenou elektrickou sílu motocyklu LiveWire.
Mohlo by vás zajímat:  Yamaha Motor a Yamaha budou společně vystavovat na dvou největších evropských technologických akcích

Od vize Project LiveWire k motocyklu LiveWire

Vize, která vedla až k produkčnímu motocyklu LiveWire, začala iniciativou Project LiveWire, představenou ve formě prototypu v roce 2014. Project LiveWire a předváděcí jízdy po celém světě daly jezdcům příležitost poskytnout cennou zpětnou vazbu o tom, co očekávají od autentického elektrického motocyklu Harley-Davidson, a podílet se na vývoji v souladu s proaktivním přístupem Motor Company. Odezva byla velmi pozitivní – a produkční verze motocyklu LiveWire vychází z poznatků shromážděných při vývoji prototypu, odezvy zákazníků při zkušebních jízdách, dalšího designového vývoje Harley-Davidson a nejnovějších pokročilých technologií.

Motocykl LiveWire přijde do prodeje v roce 2019 a jeho cena bude 27 860 EUR bez DPH.