Harley-Davidson Street Rod – rekordman v gumování pneumatik + video

Oficiální kaskadér Harley-Davidson střední a východní Evropy Maciek DOP Belinski, který je vyhledávaným kaskadérem a jehož kousky mají možnost zhlédnout i diváci filmových pláten se na akci STUNT STORY představil na zbrusu novém motocyklu H-D Street Rod. A zároveň si s ním hned připsal Guinnessův světový rekord v gumování pneumatik. Rekord, který se do nynějška držel na 3 700 metrech a kterého bylo navíc dosaženo na motocyklu vyšší kubatury (1200 ccm), Maciek prodloužil na neuvěřitelných 4 500 metrů. Nový rekord byl zároveň detailně překontrolován a schválen týmem Guinnessova světa rekordů a od července 2017 je zapsán mezi další neskutečné rekordy, kterých bylo kdy dosaženo. Akci organizovalo dealerství Harley-Davidson Řešov, které je největším dealerstvím značky v Polsku i v celé střední a východní Evropě.

 „Na zdolání rekordu jsem se připravoval zhruba měsíc. Nejnáročnější pro mě byla samotná trasa, protože rozhodně nepatřila mezi nejsnazší. Jednalo se o klasickou silnici, ve které se nachází dealerství Harley-Davidson Řešov a která byla po dobu mého pokusu o světový rekord uzavřena. Každopádně i tak jde o poměrně náročnou trasu, silnice není rovná, najdeme na ní dva přechody a jeden kruhový objezd, kde jsem se musel otočit, ale nakonec vše vyšlo. Ten pocit štěstí a nadšení se nedá popsat a mé velké díky patří všem, kteří se podíleli na úspěšném zdolání světového rekordu,“ říká nadšeně kaskadér a jehož poděkování míří i místnímu zastoupení Harley-Davidson.

Dodejme, že rekord si Maciek DOP Belinski připsal na klasickém sériovém motocyklu, který nebyl nijak upraven, a dokonce neměl ani pevnější pneumatiky oproti běžnému modelu. I tuto skutečnost musel detailně prověřit tým Guinnessova světa rekordů, který k tomu využil jak videozáznamu a výpovědi očitých svědků, tak i měření na místě provedené zkušeným geodetem. Součástí dokumentace byly dokonce i záběry infračervené kamery, které prokázaly, že se zadní kolo během gumování nezastavilo ani na vteřinu. Všechny podmínky pro připsání si nového Guinnessova světového rekordu tak byly splněny a oficiálně potvrzeny.

Kaskadér se zároveň nechal slyšet, že H-D Street Rod je nejlepším motocyklem značky, který měl možnost testovat, a to jak to jak po vizuální, tak po jízdní stránce, kdy jezdci poskytuje opravdovou radost z jízdy. Během samotného pokusu měl dokonce pocit, jako by motocykl vážil minimálně o 100 kg méně, působil neuvěřitelně lehce, byl obratný a skvěle ovladatelný. A co může být lepším potvrzením jedinečnosti novinky modelového roku 2017 než fakt, že motocykl obstál i v natolik extrémních podmínkách a situacích, jaké právě kaskadérská show a připsání si nového rekordu vyžaduje.

„V rámci aktivit, které děláme stále slýcháme, jak je něco nemožné, že je nemožné postavit motocykl s tetováním, a tak jsme připravili první tetovaný motocykl na světě, jak je nemožné postavit stroj, jehož jednotlivé komponenty vypadají jako hudební nástroje, a tak vznikl Hard Rock Café Bike. Bylo nám řečeno, že nemůžeme postavit největší dealerství ve střední a východní Evropě a je tady. Právě proto si myslím, že v životě i práci je nejdůležitější vášeň a víra. A přesně to je důvod, proč rádi spolupracujeme s lidmi, kteří to vnímají stejně, a to je případ Macieka. Své kaskadérské triky předvádí na motocyklu, který je zhruba o 100 kg těžší než běžné motocykly, které ke svým kouskům užívají jiní motocykloví kaskadéři. A na konec, i při pokusu o stanovení nového světového rekordu nám bylo řečeno, že je to nemožné, proto jsme spojili síly, abychom dokázali, že pokud milujete svoji práci, věříte v sebe a tvrdě makáte, je možné cokoli, třeba i to, že pokoříte Guinnessův světový rekord,“ říká Stanislaw Myszkowski, majitel dealerství H-D Řešov.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“278″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Doplňme, že Maciek DOP Belinski bude hostem letošního ročníku Prague Harley Days, který se uskuteční 1. a 2. září v Praze a kde se opět můžeme těšit na lahůdky z bohatého rejstříku kaskadérských triků nového světového rekordmana. V duchu hesla: „Nic není nemožné“, zvláště, pokud jste vybaveni motocyklem Harley-Davidson.