Harley-Davidson startuje 5. ročník Battle of the Kings

Harley-Davidson spouští hlasování v dalším, již 5. ročníku, soutěže dealerských přestaveb Battle od the Kings. Ročník 2019 je vůbec nejrozsáhlejším za celou dobu historie soutěže a postupně se do něho zapojí prakticky všechny regiony, včetně obrovského trhu USA.  

Pro region střední a východní Evropy (CEE) však letošní ročník znamená rovněž jednu výraznou změnu. Poprvé, po čtyřech letech v něm nenajdeme žádnou stavbu pocházející z dealerství regionu CEE. I přesto ale široká veřejnost nebude ochuzena o jedinečnou atmosféru soutěže a nadšení z originálních soutěžních customů a může od 14. února spolurozhodnout o svých favoritech, tentokrát však z dealerství Harley-Davidson z Japonska a Kanady. Jednotlivá dealerství si tak mohla vybrat z modelových řad Street, Sportster, Softail a Touring čítajících dohromady 34 strojů. Jediné, co bylo pro dealerství limitující, byl omezený rozpočet a čas.

Poprvé za celou dobu soutěže se Battle of the Kings uskuteční bez zástupců regionu střední a východní Evropy, tedy prakticky bez svého nejúspěšnějšího regionu. „Letos jsme se rozhodli Battle of the Kings vynechat, a tak trochu dát šanci i jiným regionům, aby se se svými stavbami mohly podívat do grand finále,“ říká s nadsázkou Michal Fric, marketingový manažer Harley-Davidson pro střední a východní Evropu a dodává: „Za čtyři roky soutěže jsme byli v grand finále právě čtyřikrát, což se myslím nikomu dalšímu nepodařilo. Naše dealerství se tak letos stanou diváky a budou čerpat sílu, energii a možná i nové jedinečné nápady a inspiraci, aby se v případném dalším ročníku mohla ukázat v plné parádě. Zároveň ale nechceme ochudit motocyklové nadšence, a tak zprostředkujeme možnost hlasování pro unikátní stavby Harley-Davidson Japonsko a Kanada.“

Nakonec hlasování pro natolik odlišné regiony jako je Japonsko a Kanada může znamenat příjemné zpestření, nahlédnutí do práce dealerství, která jsou od našeho regionu vzdálena tisíce kilometrů, vyznačující se jiným smýšlením a kulturou, což se nepochybně odrazí v jejich pojetí úprav motocyklů.

Mohlo by vás zajímat:  Centrum Prahy ovládnou stovky motocyklů Harley-Davidson

Doplňme, že vítěz Battle of the Kings 2019 bude znám v listopadu 2019, kdy bude slavnostně vyhlášen a korunován na veletrhu EICMA v Miláně. Právě na EICMA 2019 proběhne grand finále, kde se mezi sebou utká pět nejúspěšnějších přestaveb.