Harley-Davidson představuje nové motocykly 2023 – výroční modely i naprosté novinky

Celoroční oslavy 120let tradice a řemeslného umění značky Harley-Davidson byly dnes zahájeny představením prvních nových motocyklů Harley-Davidson pro rok 2023, včetně modelu CVO Road Glide Limited Anniversary a šesti dalších modelů v limitované edici s exkluzivními výročními barvami, zpracováním a detaily. Nabídka nejvyhledávanější značky motocyklů na světě pro rok 2023 zahrnuje inovovaný performance-cruiser Harley-Davidson Breakout, nový sportovní model Nightster Special a restylizovaný černý trike Freewheeler. Kompletní řada motocyklů Harley-Davidson 2023, originálního příslušenství Harley-Davidson a vybavení a doplňků Harley-Davidson MotorClothes je nyní k dispozici u autorizovaných dealerů Harley-Davidson.

„Od roku 1903 je Harley-Davidson průkopníkem designu amerických motocyklů, jejich technologie a výkonu. Dnešním dnem tak zahajujeme celoroční oslavy 120. výročí Harley-Davidson“, říká Jochen Zeitz, CEO společnosti Harley-Davidson. „Jsme rádi, že se s vámi můžeme nyní podělit o první modely pro rok 2023, přičemž další budou představeny později v průběhu roku. Tento rok bude pro společnost nezapomenutelným milníkem oslavujícím historii, kulturu a komunitu Harley-Davidson a my doufáme, že se k nám přidáte.“

Oslavy 120. výročí Harley-Davidson se uskuteční v červnu 2023 v Budapešti

Výroční modely 120th Anniversary

Limitovaná edice prémiového modelu CVO Road Glide Limited Anniversary oslavuje 120 let tradice jednou z nejpropracovanějších kombinací barev a lakování, jakou kdy Harley-Davidson použil. Panely červené barvy Heirloom Red jsou naneseny na základní vrstvu černé barvy Anniversary Black a každý z nich je lemován jasně červeným proužkem a ručně nanášenou zlatou barvou. Jemné detaily na panelech znázorňují motiv letícího orla. Zlatem vykládaný medailon na nádrži zobrazuje orla ve stylu Art Deco jako ikonický designový prvek z historie motocyklů Harley-Davidson. Mezi další propracované detaily patří luxusní materiál sedel z alcantary se zlatými a červenými kontrastními švy, zlaté prvky na motoru a jasně červená pouzdra vahadel. Pro celosvětovou distribuci bude vyrobeno pouze 1 500 exemplářů tohoto úchvatného motocyklu a každý z nich bude mít na konzole palivové nádrže laserem rytou destičku.

Mohlo by vás zajímat:  Harley-Davidson Club Praha oslaví v únoru 95 let. Je to nejstarší H-D klub na světě

Speciální lakování 120th Anniversary v odlišném vzoru bude použité i pro šest dalších modelů Harley-Davidson v limitované edici, přičemž barevné a designové kombinace budou inspirovány prvními modely Harley-Davidson. Každý z nich má na hlavních panelech klasický lak s lesklou červenou Heirloom Red jako základní barvou. Panely jsou lemovány jasně červeným pruhem a vyplněny tmavším odstínem Midnight Crimson. K dalším detailům patří medailon s orlem na nádrži ve stylu Art Deco, potahy sedel s červenými boky a zlatě vyšitým logem Harley-Davidson a červené prvky na motoru.

Tento výroční design bude nabízen na následujících sériových modelech:

 • Ultra Limited Anniversary (výroba omezena na 1 300 motocyklů celosvětově)
 • Tri Glide Ultra Anniversary (1 100 motocyklů)
 • Street Glide Special Anniversary (1 600 motocyklů)
 • Road Glide Special Anniversary (1 600 motocyklů)
 • Fat Boy 114 Anniversary (3 000 motocyklů)
 • Heritage Classic 114 Anniversary (1 700 motocyklů)

Breakout v novém kabátě

Model Breakout se představuje ve svém dlouhém a štíhlém profilu chopperu a blýská se novými zářivými tvary. Výkonný motor Milwaukee-Eight 117 V-Twin o objemu 1923 ccm je špičkou v tovární produkci Harley-Davidson a je nedostižným vzorem v oblasti výkonu a zátahu.

Mezi další nové vlastnosti patří:

 • Palivová nádrž o objemu 18,9 litru doplněná chromovanou konzolou, která prodlužuje profil motocyklu a zvětšuje dojezd.
 • Nový představec a řídítka z leštěné nerezové oceli jsou o ¾ palce vyšší než u předchozího modelu a zlepšují dosah jezdce na ovládací prvky.
 • Držáky zadních blatníků, boční kryty, kryty výfuku, směrovky, zrcátka a otevřené sání Heavy Breather jsou chromované, nová 26paprsková litá kola mají leskle černou povrchovou úpravu s frézovanými detaily.

Rám Harley-Davidson Softail se zvenku tváří jako hard-tail, aniž by to znamenalo kompromisy v oblasti moderních jízdních vlastností a ovladatelnosti. Model Breakout je navržen tak, aby byl všude středem pozornosti.

Mohlo by vás zajímat:  2025 Honda CRF125F

Tempomat a kontrola trakce

Elektronický tempomat bude standardní výbavou modelů Fat Boy, Fat Bob, Breakout, Low Rider S a zůstává standardem pro modely Low Rider ST, Heritage Classic a Sport Glide. Systém kontroly trakce bude nabízen jako nová volitelná výbava pro modely Breakout, Low Rider S a Low Rider ST. Systém kontroly trakce je navržený tak, aby zabránil nadměrnému protáčení zadního kola při akceleraci. Jezdec může kontrolu trakce vypnout tlačítkem na řídítkách.

Nový vzrušující model Nightster Special

Tento nový soupeř střední třídy umocňuje zážitek z jízdy na motocyklu Nightster díky řadě stylových, ergonomických a technologických vylepšení. Podmanivý výkon zajišťuje kapalinou chlazený motor Revolution Max 975T V-Twin, který je vyladěný na razantní točivý moment při nízkých otáčkách. Aby se minimalizovala celková hmotnost motocyklu, motor slouží jako nosný prvek rámu.

Mezi klíčové vlastnosti modelu Nightster Special patří:

 • Sedlo spolujezdce a stupačky pro cestování ve dvou.
 • Litá hliníková kola se systémem sledování tlaku v pneumatikách (TPMS).
 • Řídítka a 5palcový nástavec na řídítkách posouvají ovládací prvky o 5 cm nahoru a 2,5 cm dozadu, aby jezdec měl motocyklu výhodnější pozici.
 • Čtyřpalcový kulatý displej TFT zobrazuje všechny funkce přístrojů a infotainmentu, které se ovládají pomocí tlačítek na ovládacím panelu.
 • Displej podporuje zobrazení infotainmentu z mobilního zařízení jezdce se spojením Bluetooth. Většina funkcí infotainmentu také vyžaduje náhlavní sadu Bluetooth
 • a reproduktory zabudované do přilby.
 • Jezdec může pomocí hlasových povelů do náhlavní soupravy přijímat hovory nebo volat prostřednictvím mobilního zařízení.
 • Navigace je poskytována prostřednictvím bezplatné aplikace Harley-Davidson App pro iOS nebo Android v mobilním zařízení jezdce. Když je aktivována navigace, jezdec může vybrat mezi zobrazením pohyblivé mapy nebo mapy se směrovými šipkami na obrazovce spolu s hlasovými pokyny do náhlavní soupravy.
 • Prémiové brzdiče Brembo zaručují dokonalou odezvu brzd a vysoký výkon. Přední brzda je
 • s jedním kotoučem a axiálním čtyřpístkovým třmenem a 320mm kotoučem. Zadní brzda je vybavena plovoucím jednopístkovým třmenem a 260mm kotoučem.
 • Umístění palivové nádrže o objemu 11,7 litru pod sedlem přesouvá hmotnost paliva dolů. To má za následek nižší těžiště, lepší ovladatelnost a snadnější zvedání z bočního stojanu.
 • K palivové nádrži je přístup po zvednutí výklopného sedla.
 • Volitelné jízdní režimy: Road, Sport, Rain nebo možnost vytvoření sady vlastních režimů.
 • Sada technologií Harley-Davidson Rider Safety Enhancements: systém ABS, systém kontroly trakce a systém kontroly prokluzu.
 • Kompletní osvětlení LED.
 • Tempomat a nabíjecí zásuvka USB ve standardní výbavě.

Model Freewheeler obléká černou barvu

Model Freewheeler, trike inspirovaný cruisery, dostal pro rok 2023 temně černou podobu. Přední část, gondola světlometů, konzola nádrže, ruční a nožní ovladače, pohonná jednotka a výfuk mají černý povrch. Výsledkem je dramatická změna vzhledu, která umocňuje drsný výraz tohoto modelu ve stylu hot-rod. Nová leskle černá litá kola mají odkryté matice zadních kol. Zadní 18palcová kola nahrazují 15palcová kola a dodávají modelu Freewheeler nový dramatický postoj. Jízda na třech kolech nebyla nikdy tak úžasná.

Mezi další vlastnosti patří:

 • Pohonná jednotka Milwaukee-Eight 114 s razantním výkonem.
 • Elektrická zpátečka.
 • Řídítka Mini-ape pro jízdu s rukama ve větru.
 • Klasické customové zadní blatníky.
 • Zadní voděodolný zavazadlový prostor o objemu 57 litrů s horními dvířky.
 • Dvojité tlumiče výfuku s „useknutými“ koncovkami.
 • Sada technologií Harley-Davidson Rider Safety Enhancements se speciální úpravou pro modely trike: Systém propojených brzd C-ELB, systém C-ABS, kontrola trakce C-TCS a systém kontroly prokluzu C-DSCS.
Mohlo by vás zajímat:  Indian Scout - již v předprodeji unikátní kombinace ikonického amerického designu

Harley-Davidson usiluje o nekonečnou cestu za dobrodružstvím a svobodu v duši. Na stránkách H-D.com najdete další informace o kompletní řadě motocyklů Harley-Davidson Grand American Touring, Sport, Adventure Touring, Cruiser a Trike pro rok 2023, ojetých motocyklech Harley-Davidson Certified, originálních dílech a příslušenství Harley-Davidson, výbavě Harley-Davidson MotorClothes a finančních službách Harley-Davidson.