Harley-Davidson představuje speciální lakování Apex Factory Custom Paint

Harley-Davidson představuje novou nabídku barevných provedení Apex Factory Custom Paint pro vybrané modely Harley-Davidson Grand American Touring. Nové dynamické barevné varianty mají premiéru na každoročním srazu Sturgis Motorcycle Rally. Customové barvy Apex se inspirovaly dlouhou a úspěšnou závodní historií Harley-Davidson, nejikoničtější značky motocyklů na světě. Závodní odkaz zahájený před více než sto lety v závodech do vrchu, enduro soutěžích a na flat-trackových závodištích pokračuje i dnes, kdy tovární tým Harley-Davidson Screamin‘ Eagle obhajuje titul vítěze šampionátu MotoAmerica King of the Baggers z roku 2021.

“Program Apex Factory Custom Paint dává jezdcům možnost vyjádřit v designu svého baggeru vzrušení z rychlosti a závodů,“ říká Brad Richards, viceprezident pro design a kreativní ředitel a dodává: „Tyto barevné varianty vyzařují rychlost a sílu díky liniím a barvám inspirovaným závodními motocykly Harley-Davidson.“

Barevné provedení Apex se vyznačuje grafikou na palivové nádrži, která kopíruje design legendárního závodního motocyklu Harley-Davidson XR750. U modelů s kapotáží grafika pokračuje dozadu až k nádrži a navozuje dojem rychlosti. Linie na předním blatníku vizuálně navazují na křivky na bočních krytech a sedlových brašnách a vytvářejí jednotný efekt. Při pohledu z profilu to působí dojmem, že je motocykl stále v pohybu.

Základem tohoto barevného provedení je černá barva Vivid Black. Grafika zahrnuje šedé panely Gauntlet Gray obklopené zvýrazněným pruhem oranžové barvy Jet Fire Orange – původní barvy používané na soutěžních modelech XR750. Každý panel má vnitřní kapkové stíny a jemný symbol Bar & Shield, který se v průběhu schématu zesiluje a zeslabuje. Tento přechodový efekt byl inspirován károvaným vyblednutím, které se objevuje na závodních motocyklech týmu Harley-Davidson Factory Team. Jako poslední vrstva je nanesen bezbarvý lak. Barevné provedení Apex Factory Custom Paint vzniká přímo ve výrobních závodech Harley-Davidson York Vehicle Assembly a Harley-Davidson Tomahawk Operations.

Barevné provedení Apex Factory Custom Paint bude celosvětově k dispozici po zbytek objednacího období modelů 2022 jako volitelná tovární výbava pro devět modelů Harley-Davidson Grand American Touring:

  • Road King Special
  • Street Glide Special (verze v černém a chromovaném provedení)
  • Ultra Limited (verze v černém a chromovaném provedení)
  • Road Glide Limited (verze v černém a chromovaném provedení)
  • Road Glide Special (verze v černém a chromovaném provedení)

V nabídce originálního příslušenství Harley-Davidson budou nosiče zavazadel Tour-Pak a customové přední blatníky, které budou barevně sladěné s novými barevnými verzemi Apex. To umožní jezdcům dále upravovat motocykly objednané v barvách Apex Factory Custom Paint.

Podrobnosti o objednání motocyklu Harley-Davidson a příslušenství v barvách Apex Factory Custom Paint získáte u místního autorizovaného dealera.