Harley-Davidson představil na veletrhu Motosalon nové motorky i aktivity roku 2020

harley-davidson motosalon 2020

Harley-Davidson představil na veletrhu Motosalon 2020 své novinky a projekty pro rok 2020. Premiéru si tady odbyly dva prototypy motocyklů Bronx a Pan America a nechybí samozřejmě ani elektrický motocykl LiveWire a další stroje aktuálního modelového roku. Harley-Davidson letos přivezl na Motosalon historicky nejvíce modelů. Zpestřením celé expozice Harley-Davidson je model motocyklu Fat Boy z LEGO v reálné velikosti, který je sestaven těměř z 69 000 dílků.

Cesta ke dnu a konec slavné motocyklové značky se skutečně nekoná. Důkazem toho je nejen zbrusu nová expozice, ale i vstup do nových motocyklových segmentů. Jedná se jednak o elektrický segment, jehož zástupcem je elektrický motocykl LiveWire, který se bude dále rozšiřovat o nové modely, ale především kategorie Performance bike, kterou zastupuje model Bronx a Adventure bike, jehož zástupcem je Pan America. Oba motocykly budou oficiálně uvedeny do prodeje již na konci letošního roku.

Harley-Davidson rovněž rozšiřuje svoji dealerskou sít z hlediska elektrických motocyklů. Kromě Harley-Davidson Praha se od září stanou oficiálním dealery pro LiveWire i Harley-Davidson Brno a Harley-Davidson Ostrava.

Od druhého kvartálu letošního roku zároveň Harley-Davidson zahajuje spolupráci s novým finančním partnerem, kterým je UniCredit Leasing, jenž pomůže s financováním motocyklů a jejich dostupností opravdu pro všechny.

Novinky ocenil i zpěvák Honza Toužimský, který zmínil, že se na ně těší a fandí jim a že jízda na Harley-Davidson pro něj představuje dokonalou možnost, jak si vyčistit hlavu při přejezdech mezi koncerty.

Mohlo by vás zajímat:  Nová HARLEY-DAVIDSON Icons Collection. Limitovaná edice Electra Glide Revival

Prague Harley Days a jeho 6. ročník

Ani v letošním roce nebudou motocykloví příznivci ochuzeni o již tradiční Prague Harley Days. Ty se na holešovickém Výstavišti v Praze uskuteční 3. a 4. července 2020. Letos organizátoři očekávají návštěvnost mezi 20 – 22 tisící návštěvníky.

Během motocyklové sezóny organizátoři připraví pro zájemce unikátní projekty. Budou jimi například kampaň „Vyjezdi si lístek“, kdy stačí projet několik takzvaných záchytných bodů a naskenovat QR kódy na vyznačených místech. Následně se mohou se těšit na volnou vstupenku na akci. Další aktivitou pak bude „Harley-Davidson na týden“, kdy jezdec napíše svůj příběh i argumenty, proč by si právě on zasloužil půjčení motocyklu na týden. Pokud bude vybrán, dostane motocykl osazený navigací a kamerami, aby mohl dokonale dokumentovat svoji cestu. A za zmínku stojí i speciální soutěž, která se objeví na Facebookovém profilu Prague Harley Days, pracovně pojmenovaná jako „Foto Moto“. Stačí poslat jakoukoli fotku s motocyklovou tématikou, ať už na motocyklu, v oblečení Harley-Davidson, z vyjížďky, motocyklového veletrhu nebo návštěvy některé z prodejny či z jakékoli jiné příležitosti a aktivity, a čekat, zda bude vybrána jako jedna ze tří nejzdařilejších. Vítězové budou vyhlášení právě na Prague Harley Days a budou jim předány ceny. Zároveň se pořadatelé nebrání ani vyhlášení speciální kategorie. I to je důvod, proč předem nejsou žádné kategorie určeny, aby autory fotek předem nelimitovaly.

První ročník unikátní akce Ladies Ride Camp

Další zajímavou akcí a aktivitou spojenou s Harley-Davidson je i 1. ročník unikátního eventu Ladies Ride Camp, kterého generálním partnerem je Harley-Davidson Praha. Uskuteční se 7. – 9. srpna 2020 v Adventure Landu v Bělé pod Bezdězem, a jak název napovídá je určen pouze ženám.

Foto: Harley-Davidson