Harley-Davidson představil na veletrhu Motosalon nové modely i vítěze Battle of the Kings.

Harley-Davidson představuje na veletrhu Motosalon, který probíhá na brněnském výstavišti, premiérově dva zbrusu nové motocykly Iron 1200 a Forty-Eight Special a nechybí samozřejmě ani dalších 21 strojů aktuálního modelového roku. K vidění jsou rovněž dvě české soutěžní přestavby projektu Battle of the Kings, z pražského a plzeňského dealerství nebo kolekce oblečení MotorClothes.

Nejdůležitější událostí roku pak nemůže být nic jiného než oslavy 115. výročí Harley-Davidson konané 5. – 8. července 2018 v Praze. Naši metropoli a přilehlé oblasti na 4 dny zaplaví až 100 000 návštěvníků z celého světa, z toho by až 70 000 z nich mělo dorazit na motocyklech. A aby toho nebylo málo, pomyslným „předskokanem“ pražských oslav 115. výročí se stane i koncert Rolling Stones, který se uskuteční o den dříve, 4. července v Letňanech.

Lednem odstartoval pro Harley-Davidson další ročník soutěže dealerských přestaveb Battle of the Kings. V regionu střední a východní Evropy tak vzniklo 10 unikátních staveb, z nichž do druhého kola hlasování odborníků postoupila díla z dealerství Řešov, Štětín, Lodž, Krakow, Plzeň a Praha. Letos se Králem Customů regionu střední a východní Evropy stala přestavba postavená v dealerství H-D Štětín, druhé místo obsadil unikátní custom bike vzniklí v dealerství H-D Řešov a 3. místo tentokrát získala stavba pocházející z dealerství H-D Lodž.

S blížícím se startem moto sezóny připravil Harley-Davidson opět jarní kampaň zaměřenou na zkušební jízdy na libovolném stroji aktuálního modelového roku. Každý zájemce, který absolvuje od 15. března do 31. května zkušební jízdu na zvoleném bude mít šanci získat zcela neopakovatelnou výhru, spjatou právě s letošním rokem. Tou se stane speciální americká jízda snů spojená s oslavami 115. výročí Harley-Davidson konanými na konci léta v rodném Milwaukee. Výhra, jejíž celková hodnota dosahuje 10 000 eur bude zahrnovat 10denní trip po USA pro dvě osoby, zapůjčení motocyklu na celou dobou pobytu, proplacení cestovních nákladů, včetně stravy, letenek, ubytování a dalších výdajů.

Rok 2017 byl pro centrálu Harley-Davidson pro střední a východní Evropu nejúspěšnější za celou její historii. Jen v ČR se prodalo 549 motocyklů a v Česku a na Slovensku tak prodeje meziročně vzrostly téměř o třetinu

Připomeňme, že šéfem zastoupení Harley-Davidson pro střední a východní Evropu je od loňského roku Bohumír Přeučil. Ten nahradil na této pozici Martina Heřmanského, který začátkem loňského roku povýšil do pozice výkonného ředitele Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA, což je geograficky největší region v globální struktuře H-D a zahrnuje přes 100 zemí světa. Do Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA spadá kromě regionu střední a východní Evropy dalších 5 regionů jako například Skandinávie, Rusko, bývalé země Sovětského svazu, jihovýchodní Evropa, země Blízkého Východu a celý kontinent Afriky. Martin Heřmanský kromě pražské kanceláře řídí regionální týmy se sídlem v Aténách, Dubaji, Moskvě, Kapském městě a v britském Oxfordu. Posledně jmenovaná kancelář, která momentálně působí jako centrální tým pro SGM, přesouvá od letošního června Martin Heřmanský do nových prostor v Praze.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“382″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]