Harley-Davidson oslaví v příštím roce 115. výročí. A svět závidí – v PRAZE!

Harley-Davidson oslaví v příštím roce 115. výročí založení. Při příležitosti významného milníku uspořádá celosvětové oslavy, pro jejichž pořádání si vedle domovského Milwaukee vybrala Českou republiku. Čtyřdenní party se bude konat nejen v Praze od 5. do 8. července 2018 a určena je fanouškům značky, ale také všem motocyklovým nadšencům a široké veřejnosti. Akce se uskuteční za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR, v kooperaci s Magistrátem hlavního města Prahy a také Středočeským krajem.

Volba Prahy jako hlavního místa konání oslav je tak logickým krokem. Značka Harley-Davidson má v České republice dlouholetou tradici a přímo Praha je domovem nejstaršího Harley-Davidson Clubu na světě, který existuje již 90 let. „S Harley-Davidson Clubem Praha, který funguje od roku 1928, jsme za všechny ty roky projeli na motocyklech H-D tisíce kilometrů. 115. výročí konané v příštím roce v Praze tak bude opravdu výjimečné a rádi bychom do Prahy pozvali každého, aby mohl poznat město, které je díky své historii, kultuře a jedinečným památkám skutečně turistickou destinací na světové úrovni,“ říká Jarda Vavřina, spolumajitel dealerství Harley-Davidson Praha a organizátor oslav.

Prahu čeká nejmasovější akce za poslední roky, na kterou jsou všichni jezdci i milovníci motocyklů a stylu Harley-Davidson vítáni. Organizátoři očekávají účast více jak 100 000 návštěvníků, více jak 60 000 řidičů – návštěvníků s motocyklem, 18 000 spolujezdců, 18 000 návštěvníků bez motocyklu a 4 000 ostatních. Až 80 % zahraničních návštěvníků přijede z více jak 35 zemí světa. A to nejsou žádná čísla vycucaná z prstu! Odhady vycházejí ze skutečnosti při oslavách 110. výročí založení, které se odehrálo v Římě.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad Autorizovaný dealer, ACR Auto, vyhrál zakázku na dodávku 18 motocyklů pro Hradní stráž

V rámci oslav 115. výročí bude připravena celá řada atrakcí. Za zmínku stojí například výstava více než 150 motocyklů značky, která návštěvníky interaktivně provede historií, od samotných začátků v roce 1903 až do roku 2018. Součástí oslav bude pochopitelně i speciální kamion demo truck nabízející zkušební jízdy na motocyklech H-D zcela zdarma.

Stranou nezůstane ani H.O.G. (Harley Owners Group), kdy se v samotném srdci akce zrodí přímo H.O.G. vesnice a chybět nemůže ani Dark Custom Aréna, která zaujme především mladší a spojí Harley-Davidson se zábavou i patřičným adrenalinem. Návštěvníci se mohou těšit na živá vystoupení, směs rocku, bluesu, reggae a rapu s českou a slovenskou hudbou i na adrenalinovou kaskadérskou show, kde nejlepší kaskadéři předvedou na strojích H-D unikátní kousky.

Sobota 7. července se ponese ve znamení spanilé jízdy tisíce strojů Harley-Davidson, které projedou historickým centrem Prahy. Na programu je i Custom Bike Show, která skvěle demonstruje um a kreativitu v rámci přestaveb a staveb motocyklů a děti pro změnu přiláká Family Zóna plná her, wokrshopů a dalších aktivit pro nejmenší návštěvníky. Pro „velké děti“ pak budou připraveny i oblíbené bikerské hry.

„Oslavy 115. výročí Harley-Davidson jsou pro Českou republiku, Středočeský kraj i Prahu poctou, ale také šancí ukázat zahraničním turistům krásy naší země. Očekáváme, že se události zúčastní motocykloví fanoušci z mnoha zahraničních zemí a akce tak bude nejenom příležitostí k návštěvě, ale pro nás také ekonomickým přínosem,“ zmiňuje Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj. Ano, nejedná se o nějakou sólo akci amerických tatíků, kterou se rozhodli udělat v Praze. Vše proběhne za podpory hlavního města i Vlády ČR. Oslavy jsou již dva roky připravovány a své si v přípravách i při oslavách samotných „řeknou“ i Ministerstvo pro místní rozvoj, Czech tourism, Policie ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Středočeský kraj ale i další instituce.

Mohlo by vás zajímat:  Honda RF1100L Africa Twin se představuje pro rok 2024

Na tiskovce , pořádané u příležitosti oznámení této bombastické zprávy,  ti „nejdůležitější“ svoji aktivní účast potvrdili a přiznali, že se z jejich strany určitě nejedná o pouhou pracovní zaangažovanost, ale obrovským důvodem pro většinu z nich pak byla láska k motorkám.

A proč vlastně Praha?   Praha byla pro pořádání akce vybrána záměrně, neboť značka zde má dlouholetou tradici. „Jsme nadšení, že si Harley-Davidson pro oslavy 115. výročí vybral právě naši republiku. Češi harleye milují a Harley-Davidson Club Praha je nejstarší fungující klub na světě. Založen byl již v roce 1928. Věříme, že Praha jako turistický magnet dodá akci na jedinečnosti, a to nejen svojí historií, ale také kulturou a současným životním stylem,“ komentuje Jaroslav Vavřina, Managing Director Harley-Davidson Prague & organizátor oslav 115. výročí H-D.

Budiž nám tato volba ctí a závazkem. V Římě to bylo fajn, v Praze to bude lepší. Motorkáři všech značek, přijďte to oslavit s námi. Bude to stát za to!

V galerii se můžete podívat na pár fotek z tiskovky. Láska k motorkám a HARLEYům zejména se nedá předstírat. A je to patrné i na paní ministryni.

V červenci 2018 budou 4 velké dny pro ČR, Ameriku , Prahu , Harley-Davidson i většinu vyznavačů jiných značek . Kdo by to nechtěl zažít a vidět na vlastní oči!

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“275″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]