Harley-Davidson na Motosalonu představuje nejnovější motocykly pro rok 2024

Harley-Davidson na Motosalonu představuje nejnovější motocykly pro rok 2024

V unikátní expozici v pavilonu P, představuje Harley-Davidson řadu Grand American Touring, včetně zcela nových modelů Road Glide a Street Glide, a slaví 25. výročí řady Harley-Davidson CVO díky exkluzivnímu uvedení modelů CVORoad GlideST a CVOPan America, které byly veřejnosti odhaleny teprve před několika týdny. Na všechny příznivce značky čekají vedle naprostých novinek i aktuální motocykly z řad Cruiser, Sport a Adventure Touring.

Jedním z největších překvapení je slavnostní odhalení stavby s názvem Public Enemy, vycházející z motocyklu Harley-Davidson Low Rider ST. Majitelem a iniciátorem celého projektu je Pepa Sršeň. Motivací tohoto projektu jsou nejen americké závody King of the Baggers, ale i Pepova snaha celoživotně bořit mýty o motocyklech a zároveň učit motorkáře, jak jezdit správně a bezpečně. Ve spolupráci s Harley-Davidson a předními českými staviteli Funk Soul Brothers, LP Custom, DNX Motoshop a Müller Café Racers nechal svůj Low Rider ST odlehčit o úctyhodných 52 kg a upravit dle svých představ a potřeb. Již nyní se můžeme těšit, až s ním Pepa vyrazí na silnici i závodní dráhu, a ukáže všem, co se dá vyždímat z motocyklu Harley-Davidson.

Mohlo by vás zajímat:  Novinka 2025 Kawasaki Brute Force 450

Dalším hitem expozice je i oceňovaný Adventure Touring model Pan America 1250 Special, který byl představen spolu se speciálními hosty Gregem a Elou Kedziorovými, z dua Screw It. Let’s Ride. Ti na tomto motocyklu nedávno absolvovali velkolepou cestu napříč Severní Amerikou, Jižní Amerikou a Evropou, při které najeli úctyhodných 99 000 km. Jejich dobrodružství trvalo 568 dní a zahrnovalo 29 zemí, v přepočtu tak dvakrát objeli celou zeměkouli, čtyřikrát překročili rovník a dvakrát polární kruh. To vše na jednom jediném stroji Pan America1250 Special.

Značka představuje také kolekci Harley-Davidson MotorClothes v rámci speciálních módních přehlídek. Ty umožní návštěvníkům vidět nejnovější řadu oblečení, inspirovanou závodní historií a americkým životním stylem, která je už nyní k dispozici u autorizovaných dealerů. Přehlídky se budou konat dvakrát denně, po dobu 3 dnů.

Mohlo by vás zajímat:  SUPERMOTO Moravský Krumlov se blíží

 Motosalon 2024 je pro Harley-Davidson první akcí roku v České republice, ale rozhodně není poslední. Značka se totiž připravuje na rok plný zážitků a akcí, aby byli všichni nadšenci do H-D i jezdci spokojeni. Harley on Tour Demo Experience Truck, který fanouškům nabízí možnost vyzkoušet si zdarma 20 modelů Harley-Davidson, zavítá do ČR od května do října a zastaví se u všech dealerů Harley-Davidson v Praze, Plzni, Brně, Hradci Králové a Ostravě. Od 30. srpna do 1. září navíc na Výstavišti v pražských Holešovicích oslaví své 12. výročí každoroční Prague Harley Days / All American Fest. Akce nabídne vzrušující program plný aktivit a zábavy, jako je tradiční spanilá jízda, výstava motocyklů, custom bike show, demo jízdy, koncerty a aktivity pro rodiny s dětmi.