Harley-Davidson Freewheler: potěšení jen pro USA – foto + video

Bohužel si v ČR tenhle skvost zatím nekoupíme, protože jde o model pouze pro americký trh, ale věřme, že se stejně jako Tri Glide Ultra dostane do Evropy v nějaké dohledné době.

Jako pohonná jednotka slouží vzduchem chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1 690 ccm. Ten je spojen s šestistupňovou převodovkou včetně zpátečky, která usnadní manipulaci s trikem. Se 490 kilogramy pohotovostní hmotnosti je nový Freewheeler o 55 kg lehčí než model Tri Glide Ultra Classic, se kterým jinak sdílí podvozek i kombinovaný brzdový systém.

Nepřehlédnutelné je přední masivní devatenáctipalcové kolo, dalším částečně designovým prvkem je také robustní 49 mm přední vidlice a široká řidítka. Na zadní nápravě poté nalezneme dvě patnáctipalcová kola. Freewheelr je vybavený brzdným systémem ovládaným pedálem, který rovnoměrně rozkládá brzdou sílu na přední i zadní kola. Ve standardní výbavě se nabízí tempomat nebo nožní parkovací brzda. Vzadu je Freewheler vybaven vodotěsným kufrem s kapacitou 56 litrů, který snadno pojme dvě přilby.

Harley-Davidson Freewheeler bude nabízen ve standardním odstínu černé, s jinými možnostmi barev jen jako prémiová záležitost. Zatímco Tri Glide byl navržen spíš pro turistiku, nový Freewheeler je více variací křižníku.

Technické údaje:
Typ: Harley-Davidson Freewheler
Motor: Vzduchem a kapalinou chlazený vidlicový dvouválec
Vrtání a zdvih: 98.4 x 111.1 mm
Zdvihový objem: 1690 ccm
Kompresní poměr: 10:1
Největší točivý moment: 138 Nm při 3750 ot./min
Další údaje: Elektronické vstřikování; tlakové oběžné mazání a elektrické spouštění
Pohonné ústrojí: Primární převod ozubenými koly; sekundární řemenem; spojka v olejové lázni
Převodovka: šestistupňová převodovka
Podvozek: Dvojitý páteřový rám
Přední zavěšení: teleskopická vidlice; průměr nosníků 49 mm; zdvih 117 mm
Zadní zavěšení: pevná náprava se dvěma tlumiči; zdvih 76 mm
Brzdy: kotoučové o průměru 300 mm vpředu s šestipístkovými třmeny propojené se zadními dvěma kotouči o průměru 271 mm s jednoduchými plovoucí pístky
Kola: litá sedmipaprsková
Pneumatiky: MT90B19 72H vpředu; 205/65 R15 vzadu
Rozvor: 1670 mm
Výška sedla nad zemí: 720 mm
Světlá výška: 115 mm
Pohotovostní hmotnost: 490 kg
Objem palivové nádrže: 22.7 litrů