GMG – Světové dny Moto Guzzi začínají

V Mandello del Lario v italské provincii Lecco začíná akce GMG – Světové dny Moto Guzzi 2022. Je to nejvíce netrpělivě očekávaná párty pro fanoušky Moto Guzzi a motocyklů, letos věnovaná oslavě 100 let Moto Guzzi, která byla založena v roce 1921. Protože toto jubileum nemohla minulý rok oslavit kvůli pandemii, je tato událost v roce 2022 ještě atraktivnější. V Mandellu na okouzlujícím Larianském břehu jezera Como se shromáždí desítky tisíc hostů.

Od čtvrtka se otevřou dveře fascinující továrny, ve které se před sto lety zrodila značka Moto Guzzi a kde se stále s láskou vyrábějí úžasné motorky s logem orla. Moto Guzzi Shop bude otevřen po celou dobu konání GMG 2022 pro exkluzivní nákupy a budou probíhat bezplatné testovací jízdy, jedinečná příležitost otestovat na silnici modelovou řadu motocyklů vyrobených v Mandellu. Kromě testovací flotily bude možné obdivovat první kus nové Moto Guzzi V100 Mandello, motocyklu, který představuje budoucnost Moto Guzzi a bude na mezinárodním trhu představen v říjnu.

Mohlo by vás zajímat:  Podle čeho vybrat pneumatiky na motorku? AZ pneu poradí

Program párty završí v sobotu a neděli řada akcí, počínaje velkolepým motocyklovým průvodem, který do Mandella dorazí v sobotu ráno, a projede před legendární červenou bránou budovy Moto Guzzi ve Via Parodi – cílem každého velkého cestovatele na motocyklu zdobeném znakem orla. Bude to jeden z nejvíce vzrušujících momentů GMG a v ulicích se očekávají desetitisíce fanoušků, zvědavých na průvod tisíců motocyklů Moto Guzzi všech věkových kategorií.

Od té chvíle až do neděle budou probíhat bezplatné prohlídky továrny a Muzea, které bylo nedávno zrekonstruováno a uchovává desítky historických motocyklů Moto Guzzi. Extrémně vzácné kusy, které byly nedávno dokonale zrestaurované, tvoří cennou mezinárodní sbírku.

Pouliční stánky s občerstvením budou otevřeny po celý víkend, přičemž o vynikající zábavu se postará rádioVirgin – záruka pro všechny, kteří mají rádi skvělou hudbu.

Párty, která daleko přesahuje zdi továrny, doplní prostory věnované custom motocyklům od Officine Rossopuro, seriálu Trofeo Moto Guzzi Fast Endurance a fotokoutek. To vše je možné díky vstřícnosti magistrátu města Mandello, který si váží hlubokého spojení Moto Guzzi s historií a kulturou nádherné Lariánské oblasti.

Mohlo by vás zajímat:  Santini Cycling a Pirelli představují kolekci pro cyklisty inspirovanou Sportovním klubem Pirelli

V první polovině září nabízí provincie Lecco v okolí jezera okouzlující barvy, které jsou zde k vidění výhradně na konci léta. Akce GMG 2022 bude příležitostí k objevování této nádherné oblasti pro rodiny i motocyklisty: v okolí najdou bezpočet tras pro výjimečné výlety, obklopené nádherným podhůřím Alp, jemuž dominuje majestátní Grigna. Motocykly Moto Guzzi jsou dodnes testovány a vyvíjeny na stejných trasách a zdá se, že jsou navrženy speciálně pro potěšení motocyklových jezdců, střídajících silnice kolem jezera s charakteristickými horskými stezkami.