GASGAS představuje MC 250F a MC 450F Factory Edition pro rok 2024

Modely GASGAS MC 250F a MC 450F Factory Edition 2024 jsou nyní vybaveny nejmodernější technologií, která povyšuje zážitek z jízdy na zcela novou úroveň. Průkopnická jednotka konektivity a GPS senzor na obou kolech lze spárovat se smartphonem a aplikací GASGAS+, což jezdcům umožňuje snadno přizpůsobit výkon motoru a mnohem více. Jak se Factory Editions každým rokem vyvíjejí, modely 2024 obsahují spoustu nových dílů a vylepšených funkcí, díky nimž jsou jejich výkon a jízdní vlastnosti lepší než kdy předtím.

Nové uchycení rámu a motoru – Snížený materiál zlepšuje pružnost podvozku, snižuje hmotnost a zlepšuje ovladatelnost, zejména při vjezdu do zatáček.

Nové repliky grafiky Troy Lee Designs/Red Bull/GASGAS Factory Racing – Obtékání dále kolem okrajů karoserie díky novému procesu nanášení in-mold vytváří odvážnější a jasnější vzhled. Kola jsou zakončena odpovídajícím potahem sedla s plným uchopovačem, který obsahuje další žebra, aby vás udržela pevně na místě, když sedáte na plyn!

 • Menší palivová nádrž – Exkluzivně pro Factory Editions, snížená kapacita a velikost šetří hmotnost a umožňuje vzduchu volněji proudit přes chladiče, což vede k lepšímu chlazení.
 • Přepracovaný přední blatník – Dokonale zapadá do přední poznávací značky a obsahuje nový GPS senzor, který umožňuje, aby funkce RIDER v aplikaci GASGAS+ fungovala perfektně.
 • Nová sada na ochranu rámu – Vyrobeno ze dvou materiálů pro lepší přilnavost.
 • Přední dělená vzduchová vidlice WP XACT – Nové nastavení, aby vyhovovalo aktualizovanému rámu a zadnímu táhlu.
 • Aktualizovaný zadní závěs – Nová těsnění s nižším třením a nový šroub závěsu.
 • Nové pneumatiky Dunlop GEOMAX MX34 – Revidované směsi a dezén běhounu nabízejí vynikající přilnavost na všech površích.
 • Nový pedál zadní brzdy – Zlepšuje brzdný výkon za všech podmínek na trati.

Pro rok 2024 je GASGAS připraven dát jezdci vůbec poprvé do rukou ladění motoru. Vše, co musíte udělat, je stáhnout si novou aplikaci GASGAS+, spárovat své zařízení s Connectivity Unit Offroad, která je nainstalována na každé motorce Factory Edition, a pak pomocí několika rychlých klepnutí získat přístup ke všem funkcím aplikace. V rámci aplikace GASGAS+ jsou tři hlavní sekce – ENGINE, SUSPENSION a RIDER. Funkce ENGINE vám umožňuje přizpůsobit a ovládat dodávku energie na základě vašeho stylu nebo podmínek na trati, zatímco funkce SUSPENSION nabízí doporučená nastavení pro různé typy okruhů. Vícenásobná nastavení pro motor i odpružení lze také uložit pro budoucí použití. A konečně, funkce RIDER je místo, kde jsou zaznamenávány vaše časy kol spolu s možností analyzovat vše o tom, jak vaše kolo běží.

Funkce GASGAS+ App

ENGINE – Vyberte si mezi předdefinovanými mapami na základě typu tratě a podmínek tratě nebo použijte POKROČILÝ REŽIM k vytvoření mapy od začátku. Funkce ENGINE dává plnou kontrolu nad citlivostí brzdění motoru, odezvy plynu, kontroly trakce, Launch Control a Quickshifteru. Poté si můžete uložit všechna svá oblíbená mapování a aktivovat to nejvhodnější, když dorazíte na každou trať, a v případě potřeby pak mezi jednotlivými sezeními nebo závody provádět změny.

RIDER – V rámci této funkce aplikace, která je poháněna LITPro a přijímá data z CUO a GPS namontovaných na předním blatníku, můžete zkontrolovat svou jízdu nebo závod stažením dat do aplikace pro podrobnou analýzu. Nabízí úžasné vhledy do vašeho ježdění (analýza kol a úseků, čas letu, analýza zatáček a analýza Lap99) a zároveň umožňuje vizualizovat data motoru s až 15 volitelnými hodnotami (otáčky motoru, poloha převodovky, poloha škrticí klapky). Funkce RIDER je k dispozici pouze jako roční předplatné se čtyřtýdenním zkušebním obdobím, přičemž cena začíná na 69,99 EUR v Google Play Store a Apple App Store. Ceny jsou závislé na zemi objednávky.

SUSPENSION – Tato funkce aplikace má dvě hlavní funkce. SAG ASSISTANT pomůže najít správný SAG pro každou jednotlivou motorku. Aby toho bylo dosaženo, aplikace se při nastavování průhybu zeptá na „Bike on Stand“ a „Bike with Rider“. Pomocí sekce NASTAVENÍ odpružení pak můžete vytvořit několik přizpůsobených nastavení odpružení poté, co vložíte svou váhu do jízdního vybavení a typ a stav trati. Jakmile si vyberete úroveň své dovednosti – Základní, Pokročilá nebo Pro – a také terén trasy – Písek, Měkký, Střední nebo Tvrdý – zobrazí se doporučená nastavení, která lze doladit a uložit pro použití. na jiných okruzích.

Oba modely Factory Edition obsahují spoustu nových komponent a nejmodernější technologie:

 • Tovární závodní kola
 • CNC obráběné trojité upínače se dvěma možnostmi odsazení
 • Titanový výfukový systém Akrapovic „Slip-On Line“.
 • Kryt spojky Billet Hinson/GASGAS Factory Racing
 • Zařízení WP Factory Start
 • Map Select Switch se dvěma různými jízdními režimy (jemný/agresivní)
 • Poloplovoucí přední kotouč
 • Tovární chránič předního brzdového kotouče
 • Tovární smyková deska
 • Černá řídítka Neken s podložkou GASGAS
 • Šedé, měkké rukojeti ODI
 • Zlatý řetízek
 • Černé zadní ozubené kolo
 • Obtisky s číslem 51 součástí každého modelu 450

MC 250F Factory Edition se bude prodávat pouze v Severní Americe, zatímco MC 450F bude k dispozici po celém světě. Oba modely se objeví u dealerů GASGAS od ledna 2024. Úplné podrobnosti o cenách a další informace získáte u svého místního prodejce GASGAS.