GASGAS Factory Racing se zapsal do historie v závodech AMA Supercross World Championship prvním vítězstvím v Main Eventu 450SX

GASGAS Factory Racing se dnes zapsal do historie v závodech AMA Supercross World Championship a získal své první vítězství v Main Eventu 450SX díky bezchybnému výkonu Justina Barcii z Troy Lee Designs / Red Bull / GASGAS Factory Racing.

Barcia – první jezdec, který dosáhl tohoto výkonu za 25 let. Týmový kolega Michael Mosiman měl ve svém prvním závodě na MC 250F silný start do sezóny a získal sedmou příčku ve východní divizi 250SX.

Barcia jel hladce a stabilně, aby si udržel kontrolu nad každým kolem, a zapsal se do historie tím, že dosáhl prvního vítězství značky HeatShot 450SX. Barcia vyrazil z řady a hned v prvním kole získal  vedení, odrazil několik pokusů převzít vedení od Kena Roczena. Držel se vpředu po všech 28 kol Main Eventu a hrdě vystoupil na stupně vítězů jako první vítěz 450SX v roce 2021.

Justin Barcia: „Kenny [Roczen] na mě po celý závod upřímně tlačil tak silně, ale držel jsem to a bylo to opravdu úžasné. Nemohu dostatečně poděkovat celému týmu Troy Lee Designs / Red Bull / GASGAS Factory Racing, byl to šílený závod!“

Michael Mosiman: „Dnešní večer nepřinesl výsledky, ve které jsem doufal, ale hodně jsem se naučil a vím, co potřebuji zlepšit v pohybu vpřed. Naštěstí pro mě, v úterý závodíme znovu a jsem nadšený, že  všem ukážu co mohu v této sezóně dělat na svém MC 250F! “

Tým Troy Lee Designs / Red Bull / GASGAS Factory Racing Team se během tří krátkých dnů vrátí k závodění, přičemž v texaském Houstonu se uskuteční druhé kolo mistrovství Supercross AMA 2021.