Freestyle motokrosař Podmol nadchl Prahu

Diváci mu dvakrát tleskali ve stoje, nadchl publikum v pražské O2 arény. Libor Podmol na FMX Gladiator Games předvedl salto vpřed a otočil se ve vzduchu také s dakarským speciálem. „Předčilo to moje očekávání, freestyle motokros stále Čechy baví. Několikrát si hala stoupla a řvala, což se v dnešní době při jiných sportech také moc nevidí,“ prohlásil Podmol, který už vše připravuje společně s jeho bratrem Filipem na jejich akci. PODMOL Brothers MOTIVATION show se totiž uskuteční 18. června v KV aréně.

Pár dní po „Gladiátorech“ se cítil rozlámaně. Podmol se totiž vrátil z měsíčního natáčení jeho nového filmu Adam a jeho poslední cesta. A pak se rovnou vrhl do každodenního tréninku na motorce. „Vysílilo mě to, ale zároveň naplnilo energií. Předvedl jsem salto vpřed na motorce jako jediný z jezdců. Atmosféra byla úžasná,“ pochvaloval si mistr světa ve freestyle motokrosu, ze kterého se stal také filmový nebo hudební producent. A do toho také píše knihy, které jsou velmi žádané.

Ale nejen to, v červnu Podmol rovněž předvede, že je také skvělým organizátorem. V sobotu 18. června se totiž uskuteční PODMOL Brothers MOTIVATION show. Nic podobného v Karlových Varech nebylo k vidění. „Jde o extrémní sporty na nejšpičkovější úrovni. V akci budou freestyle motorky, kola a koloběžky. Jedni z nejlepších sportovců na těchto náčiních s nimi budou létat hodně do vzduchu. A při tomto nadupaném programu budeme pouštět divákům motivační příběhy jezdců na velkoplošné obrazovce,“ popsal Podmol, který například napsal knihu o Dakarské rallye, kterou úspěšně dokončil.

Však také divákům v Karlových Varech neunikne skok na dakarském speciálu, který váží přes sto šedesát kilogramů. „Budu jezdit podobně jako v O2 aréně, chvílemi také moderovat. Přivezeme také rampu na salto vpřed,“ dodal Podmol, který nebude jedinou hvězdou celé show. Očekává se také příjezd mistra světa a vítěze X-Games Davida Rinalda, dorazí také mistr světa na koloběžce Richard Zelinka a hlavní postavou kol bude legenda MTB Tomáš Zejda.

A rovněž i Filip Podmol, elitní světový freestyle motokrosař. Ten si před FMX Gladiator Games poranil rameno, když mu na tréninku vypadlo. V Karlových Varech už bude ve stoprocentní kondici. „Chceme ve Varech začít tradici show Podmolbrothers a motivovat lidi, aby si užívali života na plno,“ dodal Podmol.