Fotograf Chytka bude na Dakaru členem továrního týmu Peugeot

S největší dosavadní výbavou a se čtyřčlenným týmem vyráží na Dakarskou rallye uznávaný fotograf Marian Chytka. Sedmá účast na nejtěžší motoristické události bude pro něj unikátní – Chytka se totiž stal oficiálním členem továrního týmu Peugeot.

Veškeré dění pozoruje přímo ze zákulisí. Marian Chytka je jako fotograf týmům velice nablízku. Na jubilejní 40. Dakarské rallye se zaměří na Peugeot, jehož členem je například slavný pilot Sébastien Loeb. „Už konečně ví, kdo jsem. Pro Peugeot jsem už dvakrát fotil Silk Way Rally a Marockou rallye, několikrát jsme se setkali během mistrovství světa v rallyecrossu. Během závodu v Maroku jsme spolu večeřeli a povídali si. Je hodně specifický, drží si od lidí odstup, což se dá v jeho postavení pochopit,“ říká český fotograf o devítinásobném mistru světa v rallye. Sám však ví, jak je náročné zachytit Loeba v emocích.

Chytka věří, že se spolupráce se Sébastienem Loebem a Peugeotem ještě více prohloubí. Český fotograf by totiž měl objezdit celý šampionát rallyecrossu v příštím roce a zaměřovat se bude na francouzskou stáj. „Byla dokonce šance absolvovat mistrovsví světa WRC pro Citroën, bohužel jsme se nestihli domluvit na podmínkách, i když o mě hodně stáli. Alespoň máme něco společného se Sébastinem Ogierem, pro Citroën jsme moc drazí,“ dodal s úsměvem Chytka, který se během Dakarské rallye zaměří také na jiné týmy – Mini, Toyotu, Hondu a mnoho dalších, přičemž nevynechá české závodníky.

Mohlo by vás zajímat:  Husqvarna Motorcycles: enduro TE a FE Pro pro rok 2024, 2-taktní TE 300 a 4-taktní FE 350

„Jako každý rok spolupracuji s BARTH Racing, Martinem Prokopem a také s Buggyrou. Je potěšující, že také v České republice se dokáže ohodnotit kvalitní fotografie.“ Chytka tentokrát vyrazí do Jižní Ameriky ve čtyřech členech. Společně s ním jeho bratr, ještě jeden fotograf a pak kolega, který bude přebývat v press caru českého týmu BARTH Racing.

Chytka na pouštní soutěži mnohé večery probdí, tedy přesněji nonstop propracuje odesíláním fotografií týmům. „Nejdříve chodíme spát kolem půlnoci, ráno vstáváme před čtvrtou hodinou. Pracujeme hlavně za chodu a za jízdy na přejezdech. Také kvůli tomu jsem si pořídil satelit,“ dodává Chytka, který během Dakarské rallye vytvoří kolem 35 tisíc fotografií. Drtivá většina z nich však není finálně zpracována. „Denně edituji 120 až 150 fotek. Proto pro nastávající ročník beru kvůli rozložení práce při editování do auta dalšího fotografa, aby se vše urychlilo,“ popsal Chytka. Aby toho nebylo málo, český fotograf se také zaměří na točení videí ze zákulisí své práce. Osloven byl zahraničním webem, za kterým stojí slavná moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“332″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]