FMX Gladiator Games poprvé pozvou diváky do zákulisí

Termín pro další klání elity freestyle motokrosu FMX Gladiator Games je odtajněn. Fanoušci silných strojů a adrenalinu se letos 19. listopadu sejdou v pražské O2 aréně.

2016-fmx-gladiator-games- (1)

Poprvé však budou mít možnost dostat se také do zákulisí nejstarší evropské freestyle motokrosové akce. Kultovní FMX událost se letošním ročníkem vrátí ke své podstatě založené na gladiátorských zápasech. Čtyři kapitáni Libor Podmol, Filip Podmol, Petr Pilát a Martin Koreň povedou své týmy do bojů o nejefektnější a zároveň nejnebezpečnější triky. Výkony jednotlivých jezdců pak ocení porota a diváci, kteří budou mít šanci zasahovat do děje podstatněji, než byli doposud zvyklí.

Kdo navštívil některý z předchozích ročníků FMX Gladiator Games, určitě si živě vzpomene na elektrizující atmosféru v O2 aréně, kdy jezdci na nejrůznějších strojích za doprovodu hudby a světelné show létají do výšky a předvádějí triky, při kterých se tají dech. Létající sněžné skútry, salta na motocyklech Harley-Davidson, jezdecké „vláčky“ nebo paralelní skoky několika strojů najednou. „Letos jsme se odvážili totálně změnit set up dopadů. Maximálně využijeme celé plochy a prvně v historii postavíme v aréně čtyři dopady. Scéna bude postavena do kříže, takže jezdci budou lítat přes sebe. Všichni diváci v hale tak budou mít možnost vidět celý skok z boku. Show bude navíc předcházet možnost navštívit zákulisí, potkat jezdce a vyhrát spoustu zajímavých cen,“ popisuje letošní novinky Marek Rejman, zakladatel a organizátor FMX Gladiator Games.

Mohlo by vás zajímat:  Michek dojel v pátek patnáctý a stále drží třinácté místo

2016-fmx-gladiator-games- (2)

Každý rok se gladiátorům podaří překonat zákony gravitace a prostřednictvím dechberoucích výkonů neohrožených jezdců zajistit tisícům diváků neopakovatelný zážitek. Ani letos v listopadu tomu nebude jinak. Pro diváky je připraveno překvapení. Už pět hodin před akcí budou mít možnost dostat se na pódium, prohlédnout a prolézt si všechny rampy a skokanské úseky, potkat a vyfotit se s oblíbenými jezdci nebo získat autogram. Celá stage i backstage a také jezdci budou před začátkem akce jen jejich.

Gladiátorské zápasy mají stále své kouzlo. Neváhejte a zajistěte si vstupenky včas.

2016-fmx-gladiator-games- (3)