Fantastický výsledek: tři týmy BMW skončily ve 24hodinovém závodě Bol d’Or v první pětce!

Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIM Endurance World Championship (EWC) 2017/18 odstartoval pro týmy BMW senzačním výsledkem: v klasickém vytrvalostním závodě Bol d ’ Or v Le Castellet (F) dojel Wepol BMW Motorrad by Penz13.com na druhém místě a celkově tři motocykly BMW S 1000 RR dojely do pátého místa. V šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship (WorldSBK) skončil Jordi Torres (E) z týmu Althea BMW Racing Team v závodech na okruhu Portimão (P) na pátém a šestém místě. Britský šampionát superbiků (BSB) se během víkendu jel v Oulton Parku (GB), jezdci BMW ve třídě Superstock skončili na stupních vítězů. Na okruhu v Sepangu zvětšil Muhammad Farid Badrul Hisam (MAS) své vedení v Malajsijském mistrovství superbiků (MSC). 81. ročník legendárního vytrvalostního závodu Bol d’Or v jihofrancouzském Le Castellet zahájil sezónu 2017/18 šampionátu vytrvalostních závodů FIM Endurance World Championship (EWC). Z celkem 60 zúčastněných týmů bylo pět privátních jedoucích s motocykly BMW, kterým zajišťovala podporu továrna přímo na okruhu. Tři z nich skončily v celkového hodnocení do pátého místa, což je pro závodní rodinu BMW Motorrad vynikající výsledek. Závodní pole BMW bylo vedeno týmem Wepol BMW Motorrad by Penz13.com, který se jednorázově vrátil do EWC a na konci závodu slavil druhé místo na stupních vítězů. Tým Völpker NRT48 Schubert Motors by ERC podal také vynikající výkon a na konci závodu jezdci bojovali o třetí místo. Glöckner z #48 RR vymáčkl vše, aby si třetí místo udržel, ale po vzrušujícím závěru skončil tým na čtvrtém místě se ztrátou pouhých 0,9 sekundy. Pětici nejlepších posádek doplnilo další BMW #21 RR týmu IVRacing BMW CSEU s posádkou Karel Hanika (CZ), Fabrizio Lai (I) a Julian Mayer (A).

Mohlo by vás zajímat:  Nový model Yamaha Ténéré 700 World Rally

Desátý podnik mistrovství světa superbiků 2017 MOTUL FIM Superbike World Championship (WorldSBK) se konal v na okruhu Portimão na jihu Portugalska. Na náročné trati dosáhl Jordi Torres (E) z týmu Althea BMW Racing dvou vynikajících výsledků, v sobotním závodu skončil šestý a v nedělním pátý.

V desátém závodě 2017 British Superbike Championship (BSB) v Oulton Parku (GB) se rozjela rozhodující fáze boje o titul, v němž nechyběl ani jezdec BMW – Peter Hickman (GB) z týmu Smiths Racing BMW. Ve třídě Superstock (BSB STK) se v Oulton Parku jely dva závody a v obou z nich vystoupili jezdci BMW na stupně vítězů. V prvním závodě skončil Chrissy Rouse (GB/Mission Racing) na třetím místě. Mezi šesti nejlepšími za ním skončila další trojice jezdců na strojích BMW: Michael Rutter (GB/Bathams SMT Racing) jako čtvrtý, Adam Jenkinson (GB/Northern Escalator Installations) pátý a Josh Elliott (GB/Tyco BMW) šestý. V druhém závodě skončil na třetím místě Elliot, Jenkinson byl sedmý a Rutter devátý.

O tomto víkendu se konalo čtvrté a předposlední kolo Malajsijského šampionátu superbiků Malaysia Superbike Championship (MSC) na okruhu v Sepangu. Ve třídě superbiků (MSC SBK) učinil Muhammad Farid Badrul Hisam (MAS/HKM Times Bike Racing Team) velký krok k zisku titulu. V prvním závodě dojel na druhém místě a v následujícím klání přidal první místo. Na stupně vítězů ve třídě superbiků (MSC STK) dojel také další jezdec BMW, Shahrulnizam Ramli (MAS/Kakikloudkartel Racing Team) .

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad oslavuje 100 úspěšných let. Velká jubilejní výstava v BMW Museu

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“302″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]