Exkluzivní supersport Yamaha YZF-R1 GYTR „20th Anniversary“ byla vyprodaná během pár minut

2019-yamaha-YZF-R1-GYTR- (1)

Superexkluzivní Yamaha YZF-R1 GYTR „20th Anniversary“ 2019 vznikla jako oslava 20. výročí vzniku modelu YZF-R1. Tento supersportovní motocykl určený pro jízdu na okruzích byl vyveden ve stejných barvách, v jakých tovární tým Yamaha získal v závodu Suzuka 8 Hours rekordní čtvrté vítězství za sebou. Jenže celá 20kusová limitovaná edice byla vyprodána během pár minut po otevření objednávek. Cena byla stanovena na 39 500 eur.

A co přesně šlo? Před dvěma desítkami let představila Yamaha model YZF-R1. S designem, který znamenal revoluci v segmentu superbiků – a to jak mezi závodními, tak sériově vyráběnými stroji. Během uplynulých dvaceti let nepřetržitě přinášel neotřelé inovace a dosahoval úchvatných výsledků ve světovém šampionátu vytrvalostních závodů FIM i mistrovství světa superbiků pořádaných mezinárodní motocyklovou federací FIM.

Na počest 20. výročí vzniku modelu YZF-R1, který zaujímá přední postavení v oblasti superbikových technologií, vyrobila společnost Yamaha motocykl s novým vzhledem, který vychází z kultovního barevného provedení prvního modelu z roku 1998 v červené, černé a bílé barvě. Toto provedení bylo k vidění na motoristických sportovních akcích po celém světě. Zlatým hřebem je však bezpochyby nejznámější vytrvalostní závod Suzuka 8 Hours. Všechny tři oficiální závodní týmy Yamaha osedlaly vlastní verzi tohoto motocyklu s nadčasovým designem. Tovární závodní tým Yamaha však pokořil vlastní rekord, když se mu podařilo dojet si na modelu YZF-R1 speciálně upraveném pro vytrvalostní závody pro ohromující čtvrté vítězství v řadě.

Mohlo by vás zajímat:  Nové BMW M 1000 XR

Nyní máte i vy příležitost jezdit na legendě motoristického sportu. Motocykl YZF-R1 GYTR „20th Anniversary“ je určen pouze pro jízdu na okruzích a dodává se standardně s celou řadou doplňků GYTR (Genuine Yamaha Technology Racing) a dalších speciálních dílů, které si můžete prohlédnout ZDE.

Mimořádně výkonný, exkluzivní stroj stvořený pro jízdu na okruzích je k dispozici v počtu dvaceti kusů – jeden motocykl za každý rok, kdy model YZF-R1 tvořil historii na závodních tratích i mimo ně. Každý vyrobený kus disponuje číslem limitované edice gravírovaným na horních brýlích vidlice a dodává se s osvědčením o původu.

Všech 20 dostupných strojů je pečlivě sestaveno, otestováno a vyladěno podle požadavků nového majitele. Sestavení jednotlivých strojů provádí zaměstnanci oficiálního závodního týmu Yamaha. Každý kus je originál, který absolvuje záběh na dynamometru a první výměnu prémiového oleje Yamalube. Motocykly tak budou dokonale připraveny pro jízdu na závodním okruhu.

Zájemci, kterým se podaří získat kultovní závodní stroj YZF-R1 „20th Anniversary“ obdrží rovněž pozvánku k účasti na jarní či letní akci Yamaha Racing Experience 2019. Všichni účastníci absolvují speciální školení o nastavení modelu YZF-R1 GYTR, které jim pomůže jedinečný motocykl ještě dokonaleji vyladit, tak, aby z něj na okruhu dokázali dostat naprosté maximum.

Tyto exkluzivní motorky budou prvním majitelům dodány v polovině března 2019. Pokud se na vás nedostalo, nesmutněte, můžete to vyřešit tím, že si ke standardní R1M pořídíte celý kit separátně. Nebude to sice ono, ale…