Energica dodá elektrické motocykly pro summit G20

Energica-summit_G20

Společnost Ideanomics ve čtvrtek oznámila, že její dceřiná společnost Energica poskytne 88 motocyklů EsseEsse9+ pro nadcházející summit G20 na indonéském Bali. Jde o zatím vůbec největší jednotlivou zakázku společnosti Energica v hodnotě téměř dva miliony dolarů.

„Delegáty G20 na Bali přivítá a bude doprovázet bezpečnostní služba na motocyklech Energica. Hned v prvních okamžicích na ostrově tak uvidí v akci vysoce výkonné stroje s nulovými emisemi,“ říká generální ředitelka společnosti Energica Motor Company Livia Cevoliniová. „Doufám, že tato zkušenost na delegáty zapůsobí i po zbytek summitu a vybaví se jim při diskusích o změnách klimatu a dopravě.“

Indonéská národní policie (Poiri) bude na motocyklech Energica doprovázet všechny mezinárodní delegáty, kteří se summitu účastní. Indonésie se tak stane první zemí asijsko-pacifického regionu s funkční flotilou elektrických motocyklů a prokáže svou vedoucí pozici v otázkách ochrany klimatu i pokrok ve svém závazku dostat na silnice dva miliony elektrických vozidel do roku 2025.

Společnost Energica také uzavřela dohodu s předním indonéským prodejcem a distributorem vozidel, společností UTOMOCORP . Obě společnosti očekávají, že motocykly dodají indonéské policii začátkem listopadu.

„Společnost UTOMOCORP je hrdá, že může indonéské vládě jako vozidlo pro její policejní složky poskytnout nejpokročilejší elektrické motocykly na světě. Motocykly Energica prošly testováním z hlediska kvality i technologie a odpovídají závazku společnosti UTOMOCORP nabízet kvalitu a špičkové výrobky vybavené nejmodernější technologií dneška. Spolupráce je zatím v počáteční fázi, ale doufám, že na ni v budoucnu navážeme dodáváním dalších vozidel pro obecné i speciální potřeby,“ říká generální ředitel společnosti UTOMOCORP Denny Utomo.

Společnosti Ideanomics a Energica společně představily nový motocykl Experia , rozšířily celosvětovou dealerskou síť a výrobní kapacitu společnosti Energica a otevřely obchodní jednotku Energica Inside, která má přispět k rychlejší elektrifikaci dalších průmyslových odvětví.

„Již od získání většinového podílu ve společnosti Energica v roce 2021 bylo naším cílem pomáhat jí rozvíjet její výrobní a distribuční kapacity,“ uvedl prezident společnosti Ideanomics Mobility Robin Mackie. „Dnes vidíme, jak se naše společná práce vyplatila – Energica je jedinou společností na světě, schopnou zajistit tak velkou dodávku vysoce kvalitních a výkonných vozidel.“

Společnost Ideanomics zjednodušuje elektrifikaci vozových parků díky spojení vysoce výkonných elektromobilů, nabíjecí infrastruktury a financování pod jednou střechou. Dceřinou společnost Energica pokládá za vlajkovou loď na trhu s jednostopými vozidly a je připravena dále přispívat k jejímu růstu a budování nových zdrojů příjmu. Součástí této strategie má být také posílení přítomnosti Energicy v regionu ASEAN získáním společnosti Treeletrik jako partnera pro zajištění poprodejních asistenčních služeb a strategického odbytového partnera.