Dvojice policejních motorek bezpečně provedla slovenskou sanitku dlouhými kolonami

police motorka

Akutní pomoc potřebovala v úterý po ránu na dálnici D2 poblíž obchodního centra Olympia sanitka slovenských záchranářů. Ti mířili s pacientem po transplantaci orgánu k zákroku na specializované pracoviště do Prahy. Policisty o pomoc požádala posádka sanitního vozu, která na českém území nemá právo přednostní jízdy. Obvykle svízelnou ranní dopravní situaci v okolí Brna navíc zkomplikovala v začínající dopravní špičce po sedmé hodině na D1 na 190. kilometru ve směru na Prahu dopravní nehoda pěti nákladních automobilů a jednoho osobního auta.

Jak na D1, tak i na D2, se vytvořily poměrně dlouhé kolony. Dlouhý průjezd kolonami by zdravotnímu stavu převáženého pacienta rozhodně neprospěl. Slovenští zdravotníci tedy požádali policii o pomoc. Dvojice policistů na motocyklech v koloně stojící slovenskou sanitku vyhledala a dlouhými kolonami bezpečně provedla. Slovenští záchranáři tak mohli dále bez výrazného zdržení pokračovat v akutní cestě do pražské nemocnice.

Mohlo by vás zajímat:  HUSQVARNA MOTORCYCLES přichází se zcela novým elektrickým kolem EE 1.20

Po příjezdu na místo a předání pacienta pak brněnské policejní operační středisko i dopravní policisty kontaktovali a poděkovali za spolupráci.