Dvanáctihodinový závod mopedů tentokráte na Slovensku

Dvanáctihodinový závod mopedů se v letošním roce přesouvá na Slovensko, a to na zajímavou motokárovou trať v Trebaticích, nedaleko Piešťan. Oblíbené klání si můžete užít už v sobotu 2. 9. 2023. A že bude na co se dívat. Aktuálně je do závodu přihlášeno už přes 40 týmů a více než 150 jezdců. 

Třídenní setkání slibuje spoustu adrenalinu a neskutečné souboje. Tento závod je v letošním roce jediný, jezdci budou mít tedy chuť a motivaci podat co nejlepší výkony a zabojovat o postavení na stupních vítězů. Aby bylo klání spravedlivé, bude se opět soutěžit v pěti kategoriích podle typu stroje a samozřejmě i podle toho, je-li moped originální, nebo zda jej týmy v rámci povolených technických regulí upravily pro co nejvyšší výkon. K vidění budou tedy opravdu hodně zajímavé a na tuto kategorii i rychlé stroje. Trebatická dráha bude pro všechny účastníky nová a neprobádaná, i když víme, že někteří z přihlášených využili možnosti krátkodobého pronájmu a se svým strojem si zde už pár kol zakroužili. Zda jim to pomůže k vysněným vavřínům, to teprve uvidíme. Tento závod není totiž jen o rychlosti, ale i o celkové přípravě stroje, jeho spolehlivosti a v neposlední řadě o celkové souhře týmu, od jezdců až po mechaniky.

„Trať nás okamžitě oslovila svým charakterem. Byla přesně to, co hledáme. Dostatečně široká kvůli bezpečnosti, střídají se na ní rychlé úseky s těmi technickými. Tak, aby si na své přišli nejen jezdci, ale samozřejmě i diváci. Ono se to nezdá, ale 40 dravců na trati bojujících o každý metr potřebuje svůj prostor. Samozřejmě i letos čekáme karamboly a pády, jen doufáme, že se vše obejde bez zranění“ říká organizátor závodu David Hlavatý, který se osobně závodu zúčastní v sedle Babetty 215 týmu MOTOMAX.

Mohlo by vás zajímat:  Policisté a BESIP radili na Pustevnách koloběžkářům, patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu

Na trati se objeví jak nováčci, tak staré známé tváře a týmy, které bojují o metály každý rok. Někteří svůj stroj ladí dlouho dopředu, jiní před závodem dolijí benzín, dohustí pneumatiky a mají hotovo. Která taktika letos bude úspěšnější?