Ducati skútr: Pravda nebo spekulace?

Během prosince se objevily informace o tom, že Ducati připravuje k odhalení skútr. To vše bylo zapříčiněno fotografií, kterou si můžete prohlédnout níže. Ta se velice rychle rozšířila po internetu a přiměla Ducati k vydání mimořádné tiskové zprávy.

Ředitel Ducati, k tomu uvedl, že se jedná pouze o novinářskou kachnu a že neplánují ani v budoucnu uvedení těchto motocyklů malého objemu.

Claudio Domenicali, ředitel Ducati: „Z dlouhodobého hlediska je naše zaměření zcela jiné než tyto maloobjemové motocykly. Naším cílem je vyvíjet technologie a aplikovat je do modelů, které jsou již v prodeji a jejich velice podobných nástupců. Skútr rozhodně nepatří mezi naše body zájmu.“

Tato informace o tvorbě Ducati skútru se již několikrát na internetu objevila. Již v roce 2011 Claudio Domenicali uvedl v tiskové zprávě pro jeden motocyklový magazín, že se ho na skútr lidé ptají. V blízké budoucnosti však podobný výtvor od Ducati očekávat rozhodně nemusíme. Celá tato aféra se dle slov Claudia pouze nafukuje a přitom k tomu není žádný důvod.

duc_scooter

-JK-