Druhé místo pro Podmola v Berlíně, Ackermann „dal“ dvojité salto! + video

Již tři závody se odjely v rámci mistrovství světa Night of the JUMPs. V tom posledním v Berlíně obsadil český freestyle motokrosař Libor Podmol druhé místo a po prvním medailovém výsledku v sezoně si polepšil na třetí příčku v průběžné klasifikaci.

„Pro mě to byly velice náročné závody. V pátečním dni jsem bojoval s novou motorkou, kterou jsme vyndali z krabice až v Berlíně. Husqvarna, na které jsem jezdil, zůstala ve Španělsku. S motorkou jsem se nemohl nějak srovnat. V sobotu jsme změnili převod a jezdilo se mi lépe,“ konstatoval Podmol, který měl v tréninku lehčí pád. „Na konci tréninkové sekce jsem se rozhodl zkusit egg roll a nedopadlo to dobře. Skočil jsem o metr dál, než jsem chtěl, a nedokázal při dopadu zatočit motorku do dopadu. Naštěstí se motorka díky této ráně srovnala a večer už vše vycházelo. Když se nedaří, tak to nakonec dopadne dobře,“ usmál se freestyle motokrosař.

Podmol ve finálové jízdě předvedl bodyvarial California roll s dopadem bez držení. Jednalo se o jeho premiéru. „Myslím, že to dopadalo dobře. Asi to byl rozhodující trik v mé jízdě. Za druhé místo jsem velice rád,“ dodal s tím, že v týdnu odlétá do Španělska, kde se bude připravovat na další závod mistrovství světa. „Mám co trénovat. Vím, kde jsou chyby.“

Hrdinou večera byl však Luc Ackermann. Jako první jezdec v historii předvedl v rámci světového šampionátu dvojité salto. „Oh! Mein! Gott!“ zněly některé německé titulky. „Určitě si to zasloužil, byl to velký zážitek a nervy se na to dívat,“ dodal Podmol. Jeho bratr Filip už dvojité salto trénuje a v rámci FMX Gladiator Games v listopadu v Praze ho chtěl jako vůbec první Čech předvést divákům. Před pokusem si však na jednom z lehčích triků zlomil nohu. Stane se Ackermann pro Podmola inspirací? „Uvidíme,“ prohlásil tajemně Libor Podmol.

Mohlo by vás zajímat:  Smoke & Fire Food Fest dochutí a okoření All American Fest