Druhá generace KTM RC 8C pro rok 2023 se představuje

Druhá generace KTM RC 8C vyžadovala mnohem víc než jen čerstvý nátěr a úpravu aero paketu. Výsledkem je, že verze 2023 se může pochlubit radikálně vyvinutým motorem LC8c, vyvinutým speciálně pro okruh, vylepšenými elektronickými funkcemi, ještě více řešeními pro úsporu hmotnosti a řadou špičkových komponentů, které zajišťují konkurenceschopnost motocyklu.

Výkon, odolnost a všestranné schopnosti: to byly hlavní priority specializovaného týmu výzkumu a vývoje KTM pro KTM RC 8C 2023. Zvýšení o 7 k pro maximální výkon 135 k při 11 000 ot./min (s točivým momentem 98 Nm při 8 250 ot./min.) bylo dosaženo úpravami, jako je instalace nových, lehčích titanových hodnot a ojnic, stejně jako dvou pístních kroužků (pro vylepšení oscilační hmoty), vyšší kompresní poměry, větší těleso škrticí klapky a zesílené palivové čerpadlo/tlak. Zvýšení předpětí spojky, odstranění horního vyvažovače a seřízení vyvažovacího hřídele klikové skříně přineslo zvýšení odolnosti a přídavný chladič oleje PANKL pomáhá s tepelnou stabilitou.

Suchá hmotnost 2023 KTM RC 8C byla optimalizována na pouhých 142 kg. 2023 KTM RC 8C, opět ve spolupráci s Krämer Motorcycles na výrobě, je nyní jedním z nejjasnějších závodních výrazů společnosti: plný schopností a záměru. Ať už je jezdcem další Brad Binder, který hledá tréninkové kilometry, nebo další nováček Red Bull MotoGP na cestě ke hvězdě Grand Prix, vytříbená elektronika znamená, že jakékoli nastavení kontroly trakce, mapování a brzdění motorem dokáže 2023 KTM RC 8C zajistit, aby to odpovídalo úrovni schopností (nebo ambicí). Závodní motorku lze připravit mnoha způsoby; od nastavitelné hlavy řízení po offset trojitých svorek CNC stroje, odezvu plynu a stupeň záběru nepřekonatelných třmenů Brembo Stylema a hlavního válce RCS19 Corsa Corta.

2023 KTM RC 8C je pro závodníky a zrozená ze společnosti se závoděním ve své duši, použití wingletů a aerodynamiky je přímou korelací s úspěšným programem MotoGP™, kde KTM RC16 vyhrála sedm Grand Prix. za pouhých šest let přítomnosti na startovním roštu první třídy. Přítlak a účinnost při brzdění a zrychlování jsou některé z výhod.

Oficiální „předání“ 2023 KTM RC 8C bude 26. dubna 2023 k ultra speciálnímu závodnímu dni pro 30 zákazníků na Circuito Ricardo Tormo ve Valencii. Kdo dřív přijde, je dřív na řadě s bývalými jezdci Grand Prix, kteří nabízejí výuku trati a kompletní technickou posádku KTM a WP Suspension po ruce, aby nastavili konfiguraci nového motocyklu. O ubytování, jídlo, logistiku přepravy motorek z Rakouska do Španělska a následně k místním dealerům je postaráno.

Technické zajímavosti KTM RC 8C 2023

  • Přepracovaný řadový dvouválcový motor LC8c DOHC s titanovými komponenty a zvýšením výkonu o 7 hp na 135 hp při 11 000 ot./min
  • Nastavitelná odezva plynu, ovládání trakce/rozběhu/antikolečka a nastavení brzdění motoru
  • Nový titanový výfukový systém Akrapovic přispívá k nízké hmotnosti 142 kg suché hmotnosti
  • Čerstvý hardware WP PRO COMPONENTS a nová nastavení pro optimalizovaný pocit a stabilitu na vyšších úrovních výkonu
  • Vysoce kvalitní brzdový systém Brembo Stylema a hlavní válec Corsa Costa
  • Závodní díly: Ráfky, řetěz, karbonový přední blatník, CNC trojitá svorka, spínače na řídítkách, nová palubní deska AIM tacho, patka řazení závodní převodovky, vzduchová skříň a vzduchový
  • filtr a díly náchylné k poškození nárazem lze rychle vyměnit
  • Aerodynamika odvozená z KTM RC16 a černá grafika ve tvaru břitvy s výrazným oranžovým rámem
  • Závodní pneumatiky Pirelli Diablo

Každý model se dodává se speciálním sériovým číslem vyraženým na trojité svorce. Objednávky lze provádět pouze prostřednictvím vyhrazené stránky na ktm.com.