Dopravní policisté si převzali dalších 40 motocyklů BMW R 1250 RT

Ve čtvrtek 30. května 2019 si ředitel Služby dopravní policie brig. gen. Tomáš Lerch oficiálně převzal v showroomu Renocar v Brně čtyřicet kusů motocyklů značky BMW. Jedná se o druhou část plnění v rámci veřejné zakázky na nákup celkem 55 kusů motocyklů, která je finančně pokryta z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Motocykly budou nadále využívány dopravními policisty ve všech krajských ředitelstvích.

Nové policejní motocykly nahradí a zároveň doplní stávající flotilu služebních motocyklů a umožní dopravním policistům efektivněji reagovat na aktuální situaci v silničním provozu, zejména ve vztahu k rychlejšímu řešení mimořádných situací na pozemních komunikacích či komplikací v plynulosti silničního provozu,“ dodal ředitel ředitelství služby dopravní policie brig. gen. Tomáš Lerch.

40 kusů motocyklů BMW R 1250 RT je směřováno primárně na dálniční oddělení a oddělení silničního dohledu jednotlivých krajských ředitelství police. Motocykly mají přizpůsobené ovládání výstražného a rozhlasové zařízení, včetně nápisové cedule tak, aby je mohl policista za jízdy bezpečně ovládat. Tento typ motocyklů je využíván i ostatními policejními sbory v rámci Evropy. Pořizovací hodnota jednoho stroje je přibližně 550 tisíc korun.

Předání policejních motorek

Včera jsme měli tu čest předat Policii ČR motocykly BMW R 1250 RT.Tak ať dobře slouží 🙂

Zveřejnil(a) BMW Motorrad Renocar dne Pátek 31. května 2019