David Pabiška startuje opět na Rallye Dakar 2024. Tento rok už je to jeho 15. start v kariéře

David-Pabiska_1

Developerská společnost Panattoni se i pro sezonu 2024 stala generálním partnerem Davida Pabišky, zkušeného motocyklového závodníka. Za tým SP Moto Bohemia Racing Team se David Pabiška opět zúčastní Rallye Dakar. Tento zkušený závodník nastoupí v kategorii Original by Motul, která zahrnuje motocyklisty startující bez asistence mechaniků. S výjimkou soupeřů v klasifikaci nesmí v průběhu soutěže přijmout žádnou cizí pomoc. Již 46. ročník Rallye Dakar se pojede od 5. do 19. ledna 2024 v Saúdské Arábii. David Pabiška se tohoto podniku účastní již po patnácté.

Liberecký rodák David Pabiška se vyznačuje pevnou disciplínou, tvrdým tréninkem a smyslem pro fair play. Na účast v Rallye Dakar se intenzivně připravoval, a to nejen silovým cvičením a tréninky na motorce. Pro aklimatizaci na náročné podmínky v Saúdské Arábii také například spal v hypoxickém stanu. David Pabiška pojede svou patnáctou Rallye Dakar pod hlavičkou vlastního týmu SP Moto Bohemia Racing. Tuto sezonu plánuje účast také na mistrovství České republiky a zbylých závodech série mistrovství světa.

„Jsem moc rád a velmi si vážím toho, že opět mohu bojovat na dakarské rally s logem společnosti Panattoni na prsou. Dodává mi to velkou sílu a za tuto možnost děkuji,“ komentuje partnerství David Pabiška.

David-Pabiska_2

„Kdo mě trochu zná, asi pochopí, že Davidova vášeň pro motocyklové závody je mi osobně velmi blízká. Najdeme však dobré důvody, proč si zaslouží podporu celé naší společnosti. Stejně jako v týmu Panattoni najdeme i u Davida obrovskou motivaci a vytrvalost. Za jeho úspěchy stojí mnoho tvrdé práce. Důležitou hodnotou pak pro nás je i jeho smysl pro fair play,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Motocyklovou kariéru David Pabiška zahájil již ve svých 14 letech a od roku 1996 sbírá řadu trofejí a ocenění v České republice i v zahraničí. Účastnil se Mezinárodní motocyklové šestidenní, Mistrovství Evropy Rally a stal se mezinárodním mistrem republiky v enduru. Nejvíce se blýskl v roce 2003, a to druhým místem na Mistrovství Evropy Rally Baja v Německu. Přelomovým milníkem v jeho kariéře byl rok 2007, kdy se poprvé zúčastnil jednoho z nejznámějších závodů – Rallye Dakar –, ve kterém se umístil na skvělém osmém místě mezi nováčky v kategorii Malle Moto. Celkově se zúčastnil již čtrnácti ročníků dakarské rally. Mezi nejpovedenější starty patří ročník 2014, ve kterém skončil celkově na 18. místě a na 5. místě ve třídě amatér. Úspěchu dosáhl také v roce 2012, kdy v pozici navigátora obsadil v kategorii trucků výborné 12. místo. V loňském ročníku zvítězil v kategorii RALLY2 Veteran a v kategorii Original by Motul, vypsané pro jezdce bez asistence, skončil na 4. místě.